Beşiktaş'ın pazar günü yapılan ve BB Erzurumspor'u 4-2 mağlup ettiği maçın 73'üncü dakikasında sakatlanarak acı içinde yerde kalan Cenk Tosun, sahayı sedyeyle terk etmişti. Dizi dönen ve acı içinde yerde kalan Cenk Tosun'un oldukça ciddi bir sakatlık geç

Beşiktaş'ın pazar günü yapılan ve BB Erzurumspor'u 4-2 mağlup ettiği maçın 73'üncü dakikasında sakatlanarak acı içinde yerde kalan Cenk Tosun, sahayı sedyeyle terk etmişti. Dizi dönen ve acı içinde yerde kalan Cenk Tosun'un oldukça ciddi bir sakatlık geçirdiğini kaydeden Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, golcü futbolcunun 6-7 ay sahalardan uzak kalacağını açıklamıştı. Gelen bu üzücü haberle birlikte Cenk Tosun'un Haziran ayında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda da sahne alamayacağı kesinleşmiş oldu. Sedyeyle ambulansa taşınan Cenk Tosun'un moralinin oldukça bozuk olduğu görüldü.Cenk Tosun'un sakatlığıyla ilgili açıklamada bulunan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sakatlığın ardından Cenk Tosun'u ziyaret ettiğini belirtti. Golcü futbolcunun moralinin bir hayli bozuk olduğunu aktaran Çebi, oyuncunun sakatlığın şokunu henüz atlatamadığını kaydetti. Kötü durumları erkenden kabullenmenin çözüme giden yoldaki ilk adım olduğunun altını çizen Çebi, başarılı bir operasyon geçiren Cenk Tosun'a moral vermeye çalıştıklarını söyledi.


"Beşiktaş'ın çocuğu Cenk kapıda kalmaz"


Yıldız golcüyü Everton'dan kiralık olarak kadrolarına kattıklarını kaydeden Ahmet Nur Çebi, buna rağmen Cenk'in kulübün çocuğu olduğunu ve ona kapılarının daima açık olduğunu vurguladı. Cenk Tosun'un sahipsiz kalmadığını kendisine hissettirmek istediklerini aktaran Çebi, Beşiktaş'ın futbolcuya kapısını açtığını ve zor anında kapının önüne koyamayacağını söyledi.


Lig bitmeden "şampiyon olduk" diyemeyiz!


Takımın ligdeki durumuna ilişki de yorumda bulunan Çebi, takımın moralinin gayet yüksek olduğunu vurguladı. Ligde geriye 8 maçın kaldığını kaydeden Çebi, bu maçların hepsinin zor geçeceğini belirtti. Bir hayli avantajlı olsalar da ligin bitmediğini aktaran Çebi, rehavete kapılmamak gerektiğine işaret etti.