Son haftalarda yaşadıkları puan kayıplarına rağmen halen daha şampiyonluğun en güçlü adayı olduklarını vurgulayan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kendilerine karşı varını yoğunu ortaya koyan Anadolu kulüplerinin Fenerbahçe ile Galatasaray karşısında da a

Süper Lig'de topladığı 72 puanla en yakın takipçisi Fenerbahçe'nin 3 puan önünde zirvede yer alan Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi, şampiyonluk ihtimalleriyle ilgili konuştu. Oynadıkları son iki haftada alınan beraberliklerin kimseyi yanıltmaması gerektiğine değinen Çebi, halen daha şampiyonluğun en güçlü adayı olduklarını belirtti. Şampiyon olmanın bir ekp çalışması olduğunu vurulayan Çebi, şerefli şampiyonluklar peşinde olduklarını kaydetti. Ligin 13'üncü sırasında oldukları haftalarda da şampiyon olacaklarını iddia ettiğini hatırlatan Çebi, halen daha aynı iddiayı savunduğunu söyledi.

"Bazı yorumcuların "Beşiktaş'ın futbolu kötü" yorumları bir algı çabası"

Galatasaray’da transfer seferberliği: Batshuayi’den sonra yeni forvet hamlesi… Galatasaray’da transfer seferberliği: Batshuayi’den sonra yeni forvet hamlesi…

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'a karşı varını yoğunu ortaya koyarak puanlar alan Anadolu takımlarının aynı performansı Galatasaray ve Fenerbahçe karşısında da göstereceğine inandığına değindi. Bazı futbol yorumcularının "Beşiktaş'ın futbolu kötü" şeklindeki yorumlarının belli bir algı yaratma çabası olduğunu kaydeden Çebi, camia olarak bu yorumları dikkate almadıklarını bildirdi. Ligin bitmesine 6 hafta kaldığını hatırlatan Çebi, rakiplerinin bundan sonraki maçlarda puanlar kaybedeceğini tahmin ettiğini kaydetti. Bazı hakem hatalarından yakınmalarının TFF ile MHK'yı suçlamak anlamına gelmediğini aktaran Çebi, "İyiye iyi deriz, kötüye kötü" yorumunu yaptı.

Futbolculara da Sergen hocaya da güvendiklerini kaydeden Ahmet Nur Çebi, en yakın rakipleri olan Fenerbahçe'nin 3 puan önünde olduklarını hatırlattı. Avantajlı durumda olmalarına rağmen bazı çevrelerin Beşiktaş ile ilgili "Şampiyon olabilir" yorumunu yapmaktan kaçındığını aktaran Çebi, "Şampiyonuz" demek için 6 hafta beklemeleri gerektiğini vurguladı. 

Demba Ba'nın durumu beni şaşırttı!

Başakşehir'in eski futbolcuları olan Demba Ba'nın sözleşmesinin feshetmesi karşısında şoke olduğunu söyleyen Çebi, Demba Ba'nın olayın aslını anlatacağını tahmin ettiğini söyledi. Demba Ba'nın ilişkilerinde son derece titiz davranan birisi olduğuna değinen Çebi, gururlu bir futbolcu olan eski oyuncularıyla ilgili "Demba Ba ağzının fermuarını açar umarım" yorumunu yaptı.