Muhalif yorumlarıyla tanınan Atilla Taş, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından 14 ay boyunca Silivri Cezaevi’nde tutulmuştu. 26 Ekim 2017'de tahliye edilen ancak aynı gün tutuklanan Atilla Taş, FETÖ ile uzaktan yakından ilgisi olmadığını söylemi

Vakıfbank Bu Adımları İzleyenlere 40.000 TL Ödeme Yapacak! Şubat Ayı İçin Süper Müjdeli Haber Geldi Vakıfbank Bu Adımları İzleyenlere 40.000 TL Ödeme Yapacak! Şubat Ayı İçin Süper Müjdeli Haber Geldi
Muhalif yorumlarıyla tanınan Atilla Taş, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından 14 ay boyunca Silivri Cezaevi’nde tutulmuştu. 26 Ekim 2017'de tahliye edilen ancak aynı gün tutuklanan Atilla Taş, FETÖ ile uzaktan yakından ilgisi olmadığını söylemişti. İşsiz kaldığı dönemler nedeniyle Levent Kenez'in Meydan Gazetesi’nde yazması için kendisine iş teklif ettiğini kaydeden Taş, bu telifi mecburen kabul ettiğini belirtmişti. "Örgüte bilerek yardım etmek" suçuyla yargılanan Atilla Taş, bir Atatürkçü olduğunu hatırlatmış ve köşe yazısı yazdığı gazetenin FETÖ ile ilişkili olduğunu bilmesi durumunda zaten istifa edeceğini dile getirmişti.

2018 yılı Ekim ayında bir kez daha tutuklanmıştı


Said Sefa, Ekrem Dumanlı ve Erdal Şen ile birlikte tutuklanan Atilla Taş, bu kişilerin FETÖ'cü olduğunu bilmediğini ve bilmesi durumunda selam bile vermeyeceğini sözlerine eklemişti. İstinaf Mahkemesi tarafından 3 yıl 1 ay 15 hapis cezasını onaylanan ünlü şarkıcı, 2018 yılının Kasım ayında tutuklanarak cezaevine yollanmıştı.


AİHM'in kararı sonrası Atilla Taş'tan paylaşım geldi!


Atilla Taş'ın "hak ihlali" başvurusunu değerlendiren AİHM, Türkiye'yi haksız buldu. İfade Özgürlüğü Derneği'nin başvurusunu yerinde bulan AİHM, Türkiye Devleti'nin Atilla Taş'a 3 bin 175 euro mahkeme masrafı ile 12 bin 275 euro tazminat ödemesini kararlaştırdı. AİHM, Atilla Taş'ın "ifade özgürlüğü" ile "özgürlük hakkından" yoksun bırakıldığını bildirdi.