Aile Bakanlığı yardım ödemesi detaylarını açıkladı. Sosyal ve ekonomik destek ödemeleri ihtiyaç sahibi ailelere veriliyor. Çocuk bakımı, eğitimleri ve ailenin geçimine destek sağlayan bu ödemeler nasıl alınır? Başvuru koşulları açıklandı mı? İşte detaylar

Aile Bakanlığı’ndan verilen yardımlar son zamanlarda büyük dikkat çekiyor. İhtiyaç sahibi ailelere çocuklarının eğitimi ve bakımı için sağlanan bu ödemeler her ay düzenli olarak veriliyor. Başvurular hala kabul ediliyor. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş SED yardımlarında miktarları ve maaşları yapılan ek zammı açıkladı. Sosyal ve Ekonomik Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi aileleri art arda ödemeler yapılmaya devam ediyor. Her ay düzenli olarak yatan bu ödemeler için başvurular sürüyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş SED ödemeleri kapsamında verilen miktarların memur maaşlarında yaşanan %17.55'lik zam oranında yükseltildiğini duyurdu. Bakan yapılan bu düzenleme ile birlikte ödeme miktarının 3.038 TL yerine 3.571 TL'ye yükseldiğini duyurdu.

Başvuru İçin Hangi Koşullar Aranıyor?

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Bakan tarafından yapılan açıklamada evde bakım maaşı ödemeleri ve diğer aile ödemelerini almak için bazı koşulları sağlıyor olmak gerektiği belirtildi. SED ödemesinden yararlanabilecekler arasında;

Hakkında bakım tedbir kararı verilmiş ve sosyal hizmet kuruluşlarında bakımı üstlenilen çocuklar,

Ekonomik yoksulluk sebebiyle korunmaya muhtaç kalmış olanlar

Desteklenmedikleri durumlarda ailesi ya da yakınları tarafından bakılabilecek çocuklar bu ödemelerden yararlanabiliyorlar.

İş ve meslek edinme kurslarına ve eğitimlerine devam eden ya da desteklenmedikleri hallerde muhtaç duruma düşecek olan gençler için de bu ödemeler veriliyor. Talepler ise sosyal ve ekonomik destek hizmetleri hakkında yönetmelik gereğince değerlendirilip uygun olanlar bu destek ödemesinden faydalanabiliyorlar. Aileler çocuklarının eğitimi bakımı ve temel ihtiyaçları gibi konularda yalnız bırakılmıyor. Zor durumda olan vatandaşlara verilen bu ödeme ile beraber yaşam koşullarının bir nebze olsun iyileştirilmesi hedefleniyor.