Aile Bakanlığı tarafından yapılacak sosyal yardım ödemeleri için il listesi yayınladı. Şimdi listeye bakın. Adınız bu listede yer alıyorsa, hesaplarınıza toplam 4.336 TL tutarında maddi destek ödemesi yapılacaktır. Aile Bakanlığı tarafından yapılacak sosyal yardım ödemeleri için il listesi yayınladı. Şimdi listeye bakın. Adınız bu listede yer alıyorsa, hesaplarınıza toplam 4.336 TL tutarında maddi destek ödemesi yapılacaktır.

Halk Ekmek Ramazan Pidesi Yarı Fiyatına Satılacak! İBB'den Ucuz Pide Satışı Müjdesi! Halk Ekmek Ramazan Pidesi Yarı Fiyatına Satılacak! İBB'den Ucuz Pide Satışı Müjdesi!

Aile Bakanlığı il il açıkladı! Bu illerde yaşayanların hesaplarına yarın 4 bin 336 lira sosyal yardım yatırılacak. Aile Bakanlığı tarafından aylık olarak düzenli olarak ödenen sosyal yardımlar da Şubat ayına kadar devam eder. Mevzuatın deprem nedeniyle sosyal yardım ödemelerini erteleyeceğine dair söylentiler vardı, ancak Aile İşleri Bakanlığı yeni bir karar yayınladı. Bakanlık, yayınladığı listede adı geçen kişilere yarından itibaren bu sosyal yardım paralarını ödeyecek. Şimdi bu listeye göz atın. Listede isminiz ve yaşadığınız il yer alıyorsa hesabınıza 4.336 TL nakdi hibe yüklenecektir.

Evde bakım yardımı, Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından sağlanan temel sosyal yardımlardan biridir. Bakıma muhtaç hasta, yaşlı ve engelli yakınlarının gerekli şartları taşıması halinde bakım ödeneği aylık olarak hesaplara yatırılır. Aile Bakanlığı'ndan alınan bu sosyal yardım, 2023 yılı Şubat ayından itibaren hesaplara zamlı olarak aktarılacaktır. Bu ay ilk kez ödenecek evde bakım ödeneğinin detayları görüşülüyor. Peki şubat evde bakım maaşı ne zaman ödenecek? Şubat ayında evde bakım ne kadar? 2023'te evde bakım ödemeleri hakkında daha fazla bilgi için haberimizi takip etmeye devam edin.

ŞUBAT EVDE BAKIM AYLIĞI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Şubat Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bakmakla yükümlü olunan vatandaşlara bakmakla yükümlü olunanlara evde bakım ödeneğinin ödenmesini sabırsızlıkla bekliyor. Çünkü bu ay bakım çeki ödemeleri artan hesaplara aktarılacak. Aile İşleri Bakanlığı bakım ödeneğinin ödenmesi için Şubat ayı tarihini belirledi. Ödemeler 15 Şubat'ta başlar ve 28 Şubat'a kadar sürer. Evde bakım ödemesi yapılan vatandaşların listesi 15 Şubat'ın erken saatlerinde bakanlık tarafından açıklandı.
Sosyal yardım ödemeleri her ay belirlenen dönemlerde yatırılıyor. Böylece sosyal yardımdan faydalanacak kişiler hangi gün ödeme alabileceklerini biliyorlar ve buna göre hareket ediyorlar. Evde bakım hizmeti için yapılan ödemeler dahilinde aksaklık yaşanmadan hak sahiplerine gerekli ödemeler gerçekleştiriliyor. Gerekli şartları taşıyan ve bunu ispat eden herkes başvuru yaptıktan sonra Kısa bir süre içerisinde onay alıyor ve ödeme işlemleri başlatılıyor. Bu sayede ihtiyaç sahibi olan kişiler için evde bakım ücretleri ödemeleri sürdürülmeye devam ediliyor.

ŞUBAT 2023'TE EVDE BAKIM MALİYETİ NE KADAR OLACAK?

Aile ve Bakanlığı hasta, yaşlı ve bakmakla yükümlü olduğu yakınlarına bakan vatandaşlara ve tabii ki gelir kriterlerini karşılayan vatandaşlara evde bakım maaşı ödüyor. Bakım parası, kişi başına geliri asgari ücretin üçte birinden az olan hanelere ödenir. Elbette tedavi olacak kişinin sağlık durumunun da bir protokolle belgelenmesi gerekiyor.

2023 evde bakım ödemesi bu ay zamlı hesaplara yatırılacak. 2023 Şubat ayı evde bakım ödemesi hak sahiplerinin PTT hesaplarına veya IBAN numaralarına Form 4336 TL ile yatırılacaktır. Geçen yıl 3336 TL olan evde bakım maaşı %30 arttı. Bu yıl ödeme yapılacak sosyal yardım destek ödemesinin miktarı yaklaşık 1000 TL arttı. Uygun vatandaşlar ilk zamlarını 15 Şubat'tan itibaren alacaklar. 2023 yılında da devlet destekli olarak gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri devam ediyor. Bir yandan ülkemizi etkileyen deprem felaketinin yaraları sarılmaya çalışırken bir yandan da aksatılmadan bu ödemeler yapılıyor.