2023 yılı Aile Destek ödemeleri kapsamında çeşitli detaylar yer verildi. Ocak 2023 tarihli ödemeler hesaba ne zaman yatırılacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardım hakkında neler söyledi? İşte destek ödemeleri bu ay ödenecek mi sorusunun yanıtı...

Bakanlığın vermiş olduğu sosyal destek parasıyla ilgili merak edilenler yanıt buluyor. Aile Destek Programı kapsamında ödenen paraya dair detaylar aktarıldı. Aylık olarak düzenli şekilde yapılan ödemedeki son durum paylaşıldı. Öte yandan Aile Destek ödemelerinde miktarlar da belli oldu. 2023 yılında sosyal yardımlara bir zam yapıldı mı? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın bu konudaki ifadesi merak konusu haline geldi.

Ödemeler Hesaplara Yattı mı?

Sosyal destek ödemelerinin Ocak ayı içerisinde hesaplara aktarılması bekleniyordu. Ancak bir noktada aile destek ödemelerinin geçitğimiz ayın sonunda erkenden ödendiği unutuluyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle ocak ayının ilk haftası yapılacak olan Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini öne çekerek 29 Aralık Perşembe hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz." ifadesine yer vermişti.

Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ! Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ!

Kaç TL Sosyal Yardım Ödemesi Yapılıyor?

Sosyal yardım ödemeleriyle ilgili son detaylar dikkat çekmekte. Kaç TL'lik sosyal yardım ödemesinin yapıldığı merak konusu haline geldi. Bu doğrultuda 850 TL ile 1250 TL arasındaki ailenin durumuna göre değişkenlik gösterecek şekilde ödemeler hesaplara yatırılıyor. Sizler de destekten faydalanmak için başvuruda bulunabilirsiniz.