Aile Destek Ödemesi Hesaba Yatıyor! Mart Ayı için Ödeme Tutarı Ne Kadar Oldu? Hesaba Ne Zaman Yatacak?

Dar gelirli ailelere yönelik ay sonu ekonomisini yapabilmeyi sağlayacak ihtiyaç sahibi ailelere ödenen Aile Destek Ödemeleri Mart ayında da hesaba yatırılması bekleniyor. Vatandaşların uzun süredir beklediği o açıklama sonunda geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan başvurusu olumlu değerlendirilen ailelerin hesaplarına Şubat ayı itibariyle destek ödemesi otomatik olarak yatırıldı. Gözler Mart ayına çevrildi.

Aile Destek Ödemesi Başvuru Şartı Nedir?

İhtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından elektrik, doğalgaz yardımı ve bunun yanı sıra nakdi destek fırsatı sunuluyor. Çocuklu aileleri de eğitim süreci için maddi zorlukta olanlara destek sağlanıyor. Düzenli destek ödemelerine bir yenisi daha eklendi. Aile Bakanlığı tarafından aylık asgari ücretin üçte birinden daha düşük olan ailelere destek ödemesi yapılıyor.

Aile Destek Ödemesi Ne Kadar Oldu?

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Aile Destek Ödemesi 12 ay boyunca düzenli şekilde 850 TL ile 1.250 TL arasında değişen rakamlarda hesaba yatırılıyor. 2023 yılı içerisinde Aile Destek Ödemesi kapsamında hesaba yatırılan ödemenin alınacağı son tarih olarak Temmuz ayı belirlendi. Vatandaşlar Temmuz ayında son kez Aile Destek Ödemesi kapsamında yatırılan yardımı hesabında bulabilecek.

Aile Destek Ödemesi Ne Zaman Hesaba Yatacak?

Artık gözler Mart ayına çevrildi. Aile Destek Ödemesi Mart ayı içerisinde hesaba ne zaman yatacak? sorusu gündeme geldi. Her ayın 6'sında başlayan ve 10’una kadar devam eden Aile Destek Ödemesi bu ayda düzenli şekilde hesaba yatırılacaktır. Herhangi bir şekilde aksama olmayacaktır.