Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı verdiği destekler ile gündemde yer almaya devam ediyor. Bu bağlamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık evde bakım yardımlarının hesaplara yatırıldığını açıkladı. İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler birçok alanda vatandaşlara destek vermeye devam ediyor. Sağlanan yardımlar arasında evde bakım da yer almaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık evde bakım yardımının hesaplara yatırıldığı belirtildi. Vatandaşlar Bakan Yanık’ ın yaptığı açıklamayı merak edip araştırmaya başladı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Önemli Açıklamalarda Bulundu!

Küresel ve yurt içi piyasalarda yüksek enflasyon rakamlar ile mücadele devam ediyor. Dolayısı ile hayat pahalılığı da hissedilmektedir. Dolayısı ile vatandaşlar bazı durumlarda temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta güçlük çekebiliyor. Bu noktada ihtiyaç sahibi ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, destek programları hazırlayarak yardımlarda bulunuyor. 

Aile ve Sosyal Hizmetler ihtiyaç sahibi ailelerin başvuru döneminde gerçekleştirdikleri talepleri doğrultusunda tespitlerde bulunarak destek sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, elektrik ve doğal gaz faturaları, eğitim, çocuk desteği ve daha birçok alanda yardımlar sağlanıyor. Bu noktada Bakanlığın yaptığı çalışmalar ihtiyaç sahibi aileler açısından hayati öneme sahiptir.

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler ülkemizde bilhassa yatırım araçları açısından önem arz etmektedir. Yatırımcılar yaşanan gelişmeleri takip ederek bu yönde adım atmaktadır. Dolayısı ile yaşanan en ufak gelişme de yakından takip edilip araştırılıyor. Günümüz entegre olmuş sistemi göz önünde bulundurduğumuz zaman bu oldukça önemlidir.  

Evde Bakım Yardımı Hesaplara Yattı!

Günümüz ekonomik durumu değerlendirirken uluslararası sistemi unutmamak gerek. Çünkü içinde bulunan yapı birbirine entegre ve karşılıklı bağımlılık içerisinde olduğundan en ufak bir gelişmede diğer bölgelerdeki ekonomiler de etkilenmektedir. Bu sadece olumsuz olaylarda değil aynı zamanda olumlu durumlar için de geçerlidir. 

Evde bakım yardımı ile ilgili olarak internet sitesinde “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 2 milyar 432 milyon TL Evde Bakım Yardım’ını hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı” bilgisi yer aldı. Ayrıca devamında “Bakan Derya Yanık, engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle 2006 yılında başlatılan Evde Bakım Yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşların desteklendiğini hatırlattı” yer verildi. 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ nın internet sitesinde Bakan Derya Yanık’ ın ifadelerine yer verildi. Bu kapsamda yapılan açıklamada “Bakan Yanık, 2023 yılı Ocak-Temmuz dönemi için Evde Bakım Yardımı’nın 3.336 TL’den 4.336 TL’ye çıkarıldığını belirterek, “Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 2 milyar 432 milyon TL  Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık. Bu ay 568 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımından yararlanıyor. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim. Engellilik alanındaki Türkiye Yüzyılı Vizyonumuzun hiç kimseyi arkada bırakmayan toplum vizyonu ile hareket ederek, engelli bireylerin kendi sosyal çevrelerinde, ayrımcılığa uğramaksızın toplumsal yaşamın her alanına aktif ve bağımsız bir şekilde katılımlarını sağlamak olduğunu da vurgulamak isterim.” İfadeleri kullandı.

Dolayısı ile evde bakım yardımına ihtiyacı olan kişilerin kendi hesaplarını kontrol etmesi gerekmektedir. Yapılan açıklama değerlendirildiğinde ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına yardımların yattığını ifade edebiliriz. Bu şekilde verilen destekten yararlanmış oluyorlar.