Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek hizmeti vermeye devam ediyor. Yeni yılda memur ve emekli maaşlarına yüzde otuz oranında zam yapılması ile bu destek programına da zam yapıldığını Bakan Yanık müjdeledi. İşte detaylar…Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek hizmeti vermeye devam ediyor. Yeni yılda memur ve emekli maaşlarına yüzde otu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek hizmeti vermeye devam ediyor. Yeni yılda memur ve emekli maaşlarına yüzde otuz oranında zam yapılması ile bu destek programına da zam yapıldığını Bakan Yanık müjdeledi. İşte detaylar…


Yeni yılın gelmesi ile birlikte hem memur hem de emekli maaşlarına %30 oranında zam yapılacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Açıklanan zamların ardından gözler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ nın Sosyal ve Ekonomik Destek miktarına zam yapıp yapmayacağına çevrilmişti. Bakan Yanık müjdeyi verdi.

aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi-depophotos-1739964


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan Müjde!


Son zamanlarda küresel piyasalarda etkili olan ve ülkemizde de var olan yüksek enflasyon rakamları ile mücadele devam ediyor. Bu bağlamda hemen hemen her sektörde; güyüm, gıda, enerji ve daha birçok alanda zam haberleri yapılmaktadır. Dolayısı ile temel ihtiyaçlarını karşılayamayan insanlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gerekli şartları sağladıktan sonra destekler vermeye devam ediyor.


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eğitim, gıda, ulaşım, elektrik ve doğalgaz faturaları ve daha birçok alanda destek programları hazırlayıp ve yardımda bulunmaya devam ediyor. Yeni yılda yapılan zamların ardından ihtiyaç sahibi aileler destek programları kapsamında yapılan yardım miktarlarında zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Konu ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin-Yardım-Eli-Sınırötesine-Uzandı1


Sosyal ve Ekonomik Destek Miktarına Zam Yapıldı!


Sosyal ve Ekonomik Destek, çocukların temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede bile sürdürmekte zorluk çeken ailelerin, kendi imkanlarını geliştirene kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi bakımından geçici olarak sağlanan ekonomik destekler ile psiko- sosyal destek sistemi olduğunu ifade edebiliriz. Bu destek süreli ve geçici olmak üzere iki şekilde sağlanmaktadır.

Süreli olan destek onayda belirtilen süre kapsamında her ay sağlanmaktadır. Geçici olan destek ise senede bir maksimum iki sefer yapılmaktadır. Sosyal ve Ekonomik Destek’ten yararlanmak için il müdürlüğü ya da sosyal hizmet müdürlüklerine şahsen, dilekçe ve E- devlet üzerinden başvurunun yapılması gerekmektedir. 


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek miktarını memur maaşı zammı oranına göre arttırdığı müjdesini verdi. Bu bağlamda Bakan Yanık, sosyal ve ekonomik destek miktarlarına memur maaşlarına %30 oranında yapılan zam oranı ile aynı olacak şekilde arttırdığını açıkladı.

Bakan Yanık, “ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz SED miktarlarını memur maaş zammı oranında artırarak hesaplara toplam 434.039.508,44  TL yatırdık. Farkları ise mümkün olan en kısa sürede ödemeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı. Bakan Yanık sözlerine, “SED hizmetimiz ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin bütünlüğünü korumayı, ekonomik nedenlerle çocuklarımızın ailelerinden uzaklaşarak farklı ortamlarda büyümelerinin önüne geçmeyi hedefliyoruz.

Garanti BBVA TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlara MÜJDELER Verdi! 10.000 TL'ye Kadar Belgesiz, 50.000 TL'ye Kadar Garanti BBVA TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlara MÜJDELER Verdi! 10.000 TL'ye Kadar Belgesiz, 50.000 TL'ye Kadar

Çocuklarımızın aileleriyle bir arada, sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlanmalarını önemsiyoruz. SED ile aileler çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. SED sadece maddi destekten ibaret değil. SED kapsamındaki çocuklarımıza sosyal ve kültürel faaliyetlere katılma imkanı da sağlıyoruz. Onlar için farklı etkinlikler düzenleyerek sosyalleşmelerini, kültürel yönden gelişmelerini destekliyoruz” şeklinde devam etti. 


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yapılan desteğin özellikle çocuklara destek amacı ile ödendiğini de vurguladı. Bu kapsamda Bakan Yanık, sosyal ve ekonomik destek hizmetinden 160 bine yakın çocuğun faydalandığını da ifade etti. Gerekli şartların sağlanması ile destekten diğer çocuklar da yararlanabilecek.