Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Musa Şahin ve DeFacto Pazarlama ve Mağazacılık Genel Müdürü Ahmet Barış Sönmez tarafından protokol imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında deprem bölgesindeki bakanlığın himayesinde bulunan bütün çocukların giyim ihtiyacı karşılanacaktır.

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Musa Şahin ve DeFacto Pazarlama ve Mağazacılık Genel Müdürü Ahmet Barış Sönmez tarafından protokol imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında deprem bölgesindeki bakanlığın himayesinde bulunan bütün çocukların giyim ihtiyacı karşılanacaktır.


Ülkemizde meydana gelen iki büyük depremin ardından on şehrimiz olumsuz etkilendi. Yaşanan deprem felaketi ile binlerce insanımızı kaybederken aynı zamanda binlercesi de enkaz altında yaralandı.

Öte taraftan deprem esnasında ve daha sonraki enkaz çalışmalarında bazı çocuklar bakanlık koruması altına alındı. Bu çocuklar depremden dolayı anne babasını kaybedenler ya da hastanede kimsesi olmayan çocuklar olduğundan bakanlık onları koruma altına aldı. Bu çocukların giyim ihtiyacını DeFacto’nun  karşılayacağı açıklandı. 

26a19481-undefined


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Açıkladı!


6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki büyük depremin ardından on ilimiz etkilendi. Yaşanan deprem felaketi ile binler insanımız enkaz altında can verirken binlercesi de yaralı kurtuldu. Enkaz altından çıkarılan çocukların anne babalarını kaybetmesinden dolayı bakanlık bu çocuklara sahip çıktı.


DeFacto Pazarlama ve Mağazacılık Genel Müdürü Ahmet Barış Sönmez ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Musa Şahin arasında imzalanan protok ile deprem bölgesinde bakanlığın himayesine alınan çocukların giyim ihtiyaçları karşılanacak. 


Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Musa Şahin, “devletimizin bütün kurumları gibi, Bakanlığımız da bütün imkânlarıyla depremin meydana geldiği 11 ilimizde çocuklarımızın tedavisi, güvenliği, kimlik ve ailelerinin tespiti gibi çok yönlü çalışmaları büyük bir titizlikle yerine getirdi” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Şahin yaşanan deprem faciası ile ülkedeki kurum ve kuruluşların yardım ve desteğine de vurgu yaparak "Bu kadar büyük bir felaketin yaralarının sarılması için ülkemizdeki her bireyin her müessesenin içtenlikle katkı vermek istediğini görmek, bu büyük acının içinde dayanışma ruhunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bugün de aynı duyarlılıkla hareket eden DeFacto ile çocuklarımız için bir protokol imzaladık. Biz, çocuklarımızın yaşadığı travmayı azaltabilmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmada vatandaş ve kurumların katkısını çocuklarımız açısından çok değerli buluyoruz.

Onlar adına, bu yarayı sarmak için katkı sunan herkese ve DeFacto’ya teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde açıklama yaptı. Müdür Şahin, öte taraftan bütün destek ve yardımların etkin bir şekilde ulaştırılması açısından titiz bir çalışma yürüttüklerini de belirtti. 
DeFacto Pazarlama ve Mağazacılık Genel Müdürü Sönmez ise yaşanan deprem felaketini ilk andan bu yana olan üzüntüsünü belirterek, "Ülkece yıkıldık ama birbirimize daha sıkı sarılacak ve hep birlikte yeniden ayağa kalkacağız" açıklamalarında bulundu.

defacto-b-gazete-giyim-ihtiyaci-depremzede-1

Müdür Sönmez, açıklamalarını “Depremin oluşturduğu hasar ne yazık ki oldukça ağır, uzun dönem etkisi de ağır olacak. Devletimiz, vatandaşlarımız, özel şirketler ve sivil toplum kuruluşları, hepimiz bu hasarı onarmak için gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz. Depremin en yıkıcı etkisi elbette ki çocuklarımız üzerinde oldu.

Belki bir ömür sürecek onlar için onarım. Deprem nedeniyle ailelerini, evlerini kaybeden çocuklarımız için harekete geçtik. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile imzaladığımız protokol çerçevesinde, deprem bölgesinde koruma altına alınan çocuklarımızın bir yıl boyunca tüm giyim ihtiyaçlarını karşılayacağız. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek kurma ve umutlarını yeniden inşa etme sorumluluğunu hep birlikte taşıyoruz” bu şekilde sürdürdü.


DeFacto ve Bakanlık arasında imzalanan protokol ile birlikte deprem felaketinin yaşandığı on ilde bakanlık himayesi altına alınan çocukların giyim ihtiyacının karşılandığını ifade edebiliriz.