Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aralık Ayına Özel 145 Personel Alacak

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aralık ayında yeni sözleşmeli personel alım ilanını yayınladı. Aralık ayı içerisinde geçerli olan başvuru süreci 16 Aralık tarihinde başlatılacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın bünyesinde çalışabilmek üzere başvuruda bulunacak olan her bir personel KPSS puan türü üzerinden dikkaete alınarak incelenecektir. Bakanlığın bağlı bulunduğu merkez teşkilatında görevlendirilecek olan memur pozisyonundaki vatandaşlar 145 farklı pozisyon için alınacaktır. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Başvuru Şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında görevlendirilecek olan her bir personelin şu şartları taşıması gerekiyor:

  • 657 sayılı kanunun 45. maddedeki koşulları taşımak

  • Talep edilen bölümden mezun olmak

  • Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden emeklilik, yaşlılık aylığı ya da malullük aylık almamak 

  • 65 yaşını bitirmemiş olmak

  • Sözleşmeye aykırı hareket edilmesi nedeniyle ani feshedilme gibi bir durumla karşılaşmamış olmak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Başvurusu

Başvuruda bulunacak olan adayların 5 Aralık ile 16 Aralık tarihleri arasında online e-devlet platformunu kullanarak başvuru yapması gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı internet sitesi kamu işi alalım kariyer kapısı sitesi üzerinden giriş yapılarak başvuru talep edilebilir. Sadece online ortamda yapılacak olan başvurular dikkate alınacaktır. Her aday sadece bir bölüm için ve tek bir pozisyonuna müracaat edebilir. Gerçek dışı beyanlarda bulunarak atama hakkı kazanan kişiler durum fark edildiği anda ataması iptal edilir. Ödenmiş bir tutar bulunuyorsa yasal faiziyle birlikte kişiden geri alınır. Başvuru sürecine dair tüm detaylı bilgiler www.aile.gov.tr adresi üzerinden ya da kamu işçi alım kariyer sayfası internet sitesi platformu ile öğrenilebilir.