Yapılan son dakika duyurusuna göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 7.800 TL ödeme yapılacak. 15 Şubat'ta gerçekleşecek bu ödemeden çocuklu aileler faydalanabilecek.

Ziraat Bankası Müşterilerine Nisan Ayında Büyük Avantajlar Sunuyor! Ziraat Bankası Müşterilerine Nisan Ayında Büyük Avantajlar Sunuyor!

Başvuru ekranlarının açılması ile birlikte bu yardıma başvurmak için araştırma yapan kişilerin sayısı da artış gösterdi. Haberimizin devamında bu konu ile ilgili gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından Çocuklu Ailelere Yardım

Duyurulan açıklamada Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığının çocukları olan ailelere yardım yapacağı belirtildi. Bu yardım için e-devlet üzerinden başvuru sayfası açıldı. Böylece 7800 TL tutarındaki nakit yardım ödemesi için gerekli şartları Taşıyan kişiler başvuru yapabilecek. Peki yapılan bu yardımdan faydalanmak için hangi şartlara sahip olmak gerekiyor?

Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı geçim zorluğu çeken ihtiyaç sahibi aileler için destek ödemelerini şubat ayında da sürdürecek. Dar gelirli Haneler için sağlanan bu sosyal yardım ödemeleri aynı şekilde ödenmeye devam edecek. Konuyla alakalı yapılan açıklamada çocuklu aileler için yardım yapılacağı konusu duyuruldu. Böylece ilkokul, ortaokul ve lisenin yanı sıra Üniversite öğrencileri için de gereken destek ödemesi gerçekleştirilecek. Böylece okuyan çocuğu bulunan aileler başvuru ekranı üzerinden işlemleri yaparak uygun görülmeleri halinde bu yardımlardan faydalanacak. Bakanlık tarafından yapılacak olan bu ödeme tutarını 7800 TL olarak belirlendiği belirtiliyor. Aynı zamanda aile destek yardımı için de başvuru yapma imkanınız bulunuyor. Bu yardımlardan kimlerin faydalanabileceğini merak ediyorsanız haberimizin devamında birçok bilgi sizlere sunulacak.

Okuyan Çocuk Yardımı 12 Ay Boyunca Düzenli Bir Şekilde Yapılacak

Yapılan açıklamada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından okuyan çocuk yardımının 12 ay boyunca düzenli olarak belirtildi. Okuyan çocuğu bulunan ailelere yaptıkları başvuru sonucunda gerekli özellikleri taşımaları halinde bu yardım gerçekleştirilecek. Yapılacak yardımda ödeme miktarı 350 TL ile 650 TL arasında olacak. Eğer ilkokul, ortaokul, lise ya da üniversite öğrencisi Çocuğunuz bulunuyorsa bakanlık tarafından başvuru ekranları açılan bu yardıma e-devlet vasıtasıyla başvuru yapabilirsiniz. Hak kazanan kişilere Şubat ayı itibarıyla ödemeleri gerçekleştirilecek.

Toplam Ödeme 7800 TL olacak

Aile bir Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan öğrenci çocuk yardımlarında ihtiyaç sahibi aileler mevcut yardımlardan faydalanma hakkına sahip oluyor. Okuyan çocukların bulunduğu ailelerde zor durumda kalan öğrenciler için Aile Destek yardımları paketi bünyesinde gereken ödemeler gerçekleştirilecek. Böylece devlet tarafından sağlanan çok sayıda sosyal destek ödemesinde olduğu gibi okuyan çocuklar için verilen ödemelerde de toplamda 7.800 TL tutarına kadar Yıllık olarak bu tutar ödenecek.

Yapılacak olan destek ödemesinde belirli şartların bulunması gerekiyor. Ülkemizdeki Aile Destek paketi kapsamı dahilinde gerçekleştirilecek bu yardımları almak isteyen kişilerin bazı şartları taşıması gerekiyor. Öncelikli olarak hali içerisine giren gelirin kişi başı ortalaması alındığında Asgari ücretin 1/3'ü seviyesinden daha az miktarda kişi başı gelir bulunuyorsa bu yardımdan faydalanmak için hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu kriterin dışında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma zorunluluğu da bulunuyor. Çünkü Aile Destek paketi bünyesinde yapılacak ödemeler sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kullanımına sunuluyor.

Okuyan çocuklar için gerekli şartları taşıyan ailelere yapılacak olan destek ödemelerini PTT üzerinden almak mümkündür. Bununla birlikte aile destek yardımı için başvuru yapan kişiler en yakın PTT şubesine giderek de ödemelerini alma imkanına sahip olmaktadır. Böylece gerekli şartları taşıyan herkese okuyan çocukları için destek ödemesi sağlanmaktadır.