İhtiyaç sahibi ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek vermeye devam ediyor. Kış aylarının gelmesi ile birlikte Bakanlık kış desteğini arttırdı diyebiliriz. Başvuran herkese 2.500 TL yatırılacak! İşte detaylar…

İhtiyaç sahibi ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek vermeye devam ediyor. Kış aylarının gelmesi ile birlikte Bakanlık kış desteğini arttırdı diyebiliriz. Başvuran herkese 2.500 TL yatırılacak! İşte detaylar…


Küresel piyasalarda yaşanan yüksek enflasyon ile mücadele ülkemizde de etkisini gösteriyor. Yüksek enflasyon rakamlarından kaynaklı bugün hemen hemen her sektörden zam haberlerinin geldiğini ifade edebiliriz. Bu noktada kendi ihtiyaçlarını gideremeyen zorluk yaşayan kişilere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çeşitli yardımlar yapıyor. Kış mevsimi olduğundan dolayı da Bakanlık kış destekleri vermeye devam ediyor.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

evdebakım


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Müjde!


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere destek vermeye devam ediyor. Bu bağlamda Bakanlık ihtiyaç sahibi ailelere giyim, gıda, eğitim, doğal gaz ve elektrik faturası gibi daha birçok alanda destek vermeye devam ediyor. Çeşitli alanlarda verilen desteklerden yararlanmak için ihtiyaç sahibi ailelerin Bakanlığın sitesinde yer alan başvuru tarihlerini ve şartlarını yakından takip etmesi gerekmektedir. 


Aile Destek Programları kapsamında birçok vatandaşa yardım yapılmaya devam ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı günümüz ekonomik problemler karşısında zorluk yaşayan ailelere hanelere çeşitli konularda yardımlar yapıyor. Özellikle küresel piyasalarda da devam eden yüksek enflasyon ile mücadele bugün gelişmiş ülkelerde de ekonomik kriz yaratacak boyuta ulaşmıştır. 

ödemee


Herkese 2.500 TL Destek!


Genel olarak küresel piyasalara göz gezdirdiğimiz zaman piyasalar özellikle altın ve dolar gibi yatırım araçları üzerinde olası etkisinden kaynaklı ABD enflasyon rakamlarını merak içerisinde bekliyordu. ABD enflasyon rakamları açıklandı. Bu kapsamda ABD’ de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Aralık 2022 tarihinde aylık %0,1 oranında azalırken, yıllık %6,5 oranında arttığını söyleyebiliriz.

Öte taraftan devam eden Ukrayna ve Rusya savaşından dolayı Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde enerji krizi ortaya çıktı. Çünkü AB üyesi ülkelerin en büyük enerji tedarikçisi Rusya ve ekonomik yaptırım paketleri uyguladıkları Rusya’ da buna misilleme olarak Kuzey Akım Boru hattında kesintiye gitti. Enerji hattının kesilmesi ile Avrupa’ da hem enerji fiyatları arttı hem de kış aylarının daha zor geçeceği anlamına geldiğinden vatandaşlar her ne kadar endişelense de gerekli tedbirler alınmaya çalışıldı. AB sürdürülebilir enerji arz güvenli açısından hem alternatif enerji kaynaklarına hem de farklı tedarikçilere yöneldi. 


Dolayısı ile Ukrayna uluslararası konjonktürde güvenli tedarikçi olma izlenimini de kaybetmiş oldu diyebiliriz. Bundan kaynaklı AB üyesi ülkeler de farklı ülkeler ile enerji antlaşmaları yapmaya başladı. Ayrıca alternatif enerji kaynaklarına yöneldiler. Türkiye’ nin en büyük ticari ortağı olan AB üyesi ülkelerde yaşananlar, Çin’ de hala devam eden corona virüs ve ABD’ de yüksek enflasyon rakamları gibi olaylar ulusların ekonomi politikalarını olumsuz yönde etkilemektedir. 


Küresel piyasalarda yaşananların ardından ülkemizde de yaşanan yüksek enflasyon rakamları ile mücadele sürüyor. Bu bağlamda temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında ihtiyaç sahibi ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek programları hazırlamaktadır. Bu bağlamda kış mevsiminde olduğumuzdan kaynaklı Bakanlık kış destek ödemelerine öncelik verdiğini ifade edebiliriz. Dolayısı ile ihtiyaç sahibi ailelere destek ödemelerinin her geçen gün arttığını söyleyebiliriz. Bu bağlamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ nın sağladığı bir önemli destek de doğal gaz faturaları olduğunu belirtebiliriz. 


Sosyal destek ödemeleri kapsamında verilen doğal gaz yardımının kimlik ve faturalar ile PTT’ye giden kişilere verilmeye başlandığı belirtildi. Desteğin başvuru tarihi ve koşulları merak konusu oldu. Eylül 2022 tarihinde başlayan doğalgaz destek ödemeleri Mart 2023 ayına kadar süreceği ve ödemelerin 900 TL – 2.500 TL arasında olacağı söylendi.