Tarım kredisi çeşitli bitkisel üretim konularında faaliyet gösteren kişilerin mevcut faaliyetlerine yönelik ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olan kredi olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda İş Bankası 12 ay vadeye kadar 50.000 TL tarım kredisi vereceğini açıkladı. İşte detaylar…

Tarım kredisi çeşitli bitkisel üretim konularında faaliyet gösteren kişilerin mevcut faaliyetlerine yönelik ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olan kredi olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda İş Bankası 12 ay vadeye kadar 50.000 TL tarım kredisi vereceğini açıkladı. İşte detaylar…


Türkiye’ nin en büyük bankalarından olan İş Bankası’ ndan çiftçileri sevindiren haber geldi. Bu bağlamda İş Bankası on iki ay vadeye kadar 50.000 TL tarım kredisi vereceğini açıkladı. Çiftçiler tarım kredisinin özelliklerini, şartlarını ve nasıl başvuracaklarını araştırmaya başladı. 

a-7


İş Bankasından Çiftçilere Müjde!


İş Bankası Türkiye’ de ticari ve bireysel bankacılık hizmeti sunan en büyük özel banka olduğunu ifade edebiliriz. Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olan İş Bankası Mustafa Kemal Atatürk’ ün emri ile kurulmuştur. Bu bağlamda İş Bankası tarihi de arkasına alarak 2021 yılında sermaye açısından dünyanın en büyük 181.bankası sırasında yer alıyor. İş Bankası Gürcistan, Rusya ve Almanya olmak üzere üç iştiraki de bulunmaktadır. 


Türkiye İş Bankası’ nın sosyal sorumluluk projeleri de bulunmaktadır. Bu bağlamda 81 ilde 81 öğrenci (eğitim) ve ayrıca orman (çevre), Türkiye Satranç Federasyonu Sponsorluğu, karneni göster kitabını al, iş sanat, kültür yayınları, MSGSÜ ile iş birliği ve daha birçok sosyal sorumluluk projesi bulunmaktadır. Bu projeler ile toplumsal değerleri kalıcı ve süreklilik gösterecek şekilde geliştiren ve koruyan şekilde ülkeye katkı sunması amaçlanmaktadır. 


İş Bankası hem tarihçesi hem de hazırlamış olduğu projeler kapsamında oldukça iyi bir geçmişe sahip olduğunu biliyoruz. Dolayısı ile insanlar hazırlanan kampanyaları ve projeleri yakından takip ediyor. Toplumun her kesimine hitap edecek krediler ve daha birçok imkanlar sunulmaya devam ediliyor. Bundan kaynaklı İş Bankası’ nın birçok müşterisi olduğunu ifade edebiliriz. 

famOhyb1lUiC6rUxLlAa2w


50.000 TL Tarım Kredisi!


İş Bankası çiftçilere özel anında Tarım Kredisi vereceğini açıkladı. Bu kapsamda İş Bankası’nda ticari kredi limiti olsun ya da olmasın, İnternet şubesi ya da İşCep’ ten 50.000 TL’ye ve 12 ay vadeye kadar aylık taksit ödemeli şeklinde anında tarım kredisine başvuru gerçekleştirilebilir. Yapılan başvuru anında değerlendirilir ve onaylandığı gibi vadesiz ticari hesaba para yatıyor. Yatan para hemen kullanılabilir. 


Peki bu tarım kredisinin özellikleri nelerdir şeklinde sorduğumuz zaman: en çok kredi miktarı 50.000 TL ve maksimum 12 ay vadeye kadar aylık taksit ödemeli, aylık eşit taksit ödemeli, başvuru anında saniyeler içinde değerlendirilir ve onaylanması durumunda kredi miktarı o andan itibaren vadesiz ticari hesaba aktarılır ve son olarak da İş Bankası, yapılan başvuruyu değerlendirerek değerlendirme sonucunda olumsuz ya da olumlu cevap verme hakkına sahip olduğunu görüyoruz. 


Anında Tarım Kredisi’ ne iki yol ile başvuru gerçekleştirilebilir. İlki İşCep ve İnternet Şubesi üzerinden bulunan Anında Ticari Kredi menüsünden gerçekleştirilebilir. Anında Tarım Krediisi için izlenecek sıra İşCep- Krediler- Kredi Başvurusu Yap- Anında Ticari Kredi veya Başvurular- Krediler- Anında Ticari Kredi şeklinde bir de İnternet Şubesi- Kredilerim- Anında Ticari Kredi veya Başvuru ve Ürünler- Anında Ticari Kredi şeklinde gerçekleştirilebilir.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

İş Bankası’ nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre anında tarım kredisine gerçek kişi tacir çiftçi müşterileri başvurabilir. Ayrıca “farklı tutar ve ödeme planlı kredi talepleriniz imece kart ve tarım kredisi başvuru sayfasından şubelerimize iletebilirsiniz” şeklinde bilgi de bulunuyor. 


Gerekli adımları izleyen ve şartları sağlayan çiftçiler Anında Tarım Kredisi’ nden yararlanabilecek. Bu kapsamda İşCep uygulanmasının da faydası olacaktır.