Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Dilmaç sosyal medyada dolanan Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığının Muharrem İnce adına imza topladığına ilişkin görüntüler ile ilgi suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç sosyal medyada kendisine ait olmayan yazışmaların kullanılarak algı oluşturulmaya çalışıldığını bu kapsamda hukuki mücadeleye başladıklarını açıkladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Muhammed Hanefi Dilmaç, bazı sosyal medya hesaplarından ahlaksızca bu tezgahların yalan ifadelerin kendisine aitmiş gibi aktarıldığını açıkladı ve şu açıklamaları kullandı “Bu yalan dolu algı operasyonu ile oldukça net anlaşılmıştır ki asıl amaç, şahsıma ve şahsım üzerinden Ak Parti iktidarına yönelik planlı ve sistematik bir komployu hayata geçirmektir. Söylemediğimiz sözleri sanki söylemişiz gibi yayımlayan sahtekâr ve müfteriler yönelik ise hukuki mücadelemiz başlatılmıştır. Bu sebepler ile olanlar şahsımın üzerinden ortaya attığı bu tür iddialar karşısında konunun ciddi anlamda takipçisi olacağız.” İfadelerini kullandı.

Muhammed Hanefi Dilmaç, paylaşımında konuya ilişkin Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesine de yer verdi paylaşılan dilekçede ise sosyal medyada sahte yazışmalarla Dilmaç özelinde Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığınca Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığı için imza toplama çalışması yapıldığı izleniminin verilmeye çalışıldığı kaydedilirken, söz konusu paylaşımlarda bulunanlar hakkında ise ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, hakaret, özel belgede sahtecilik, kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ suçlarından soruşturma başlatılmasını talep etti.

Ne Olmuştu?

Sosyal medya üzerinde dönen bir WhatsApp konuşmasına göre Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç WhatsApp grubunda paylaşım yaparak parti üyelerini Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce için imza atmaya çağırdığı ve İlçe başkanlığı tarafından araç kaldırılarak imza atmak isteyenlere destek olunacağına ilişkin yazışmaları bulunuyor.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Konuya bir hayli sinirlenen Hanefi Dilmaç ise bu paylaşımın gerçek dışı olduğunu ve bu paylaşımı yapanlar ile ilgili suç duyurusunda bulunacağını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.