AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birinci sırada yer almasının şanslı bir kura olduğunu belirtti.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birinci sırada yer almasının şanslı bir kura olduğunu belirtti.

Yavuz, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı'nda gerçekleşen cumhurbaşkanı adaylarının birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesinin ardından bir açıklama yaptı. Bir gazetecinin "Cumhurbaşkanı Erdoğan için şanslı bir kura olduğunu" ifade etmesi üzerine Yavuz, kendisinin de bunu şanslı bir kura olarak gördüğünü söyledi.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

"Pusulanın neresinde olursanız olun seçime aynı giriyorsunuz. Ama birinci kulağa daha hoş geliyor, içimizi daha ferahlatıyor. İnşallah 14 Mayıs'ta da açık ara sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın birinci olduğunu göreceğiz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'nin siyasi tarihindeki en önemli liderlerden biri olduğunu belirten Yavuz, Erdoğan'ın hizmetleri sayesinde Türkiye'nin güçlendiğini ve dünya ülkeleri arasında daha önde bir yer edindiğini ifade etti.

Yavuz, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği altında Türkiye, güçlü bir ekonomiye, sağlam bir demokrasiye ve adil bir hukuk sistemine sahip oldu. 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde de halkımızın desteğiyle Erdoğan'ın birinci olacağına inanıyoruz" dedi.

Yavuz: Erdoğan'ın Güçlü Liderliğiyle Yeni Serüvene Hazırız

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) bugün gerçekleştirdiği kura çekimi sonucu Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy pusulasında ilk sırada yer alması, seçim sürecinde gündemdeki konular arasında yer aldı.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, YSK Başkanlığı'nda gerçekleştirilen kura çekiminden sonra açıklamalarda bulundu. Yavuz, oy pusulasında ilk sırada yer almanın bir şans olduğunu belirtirken, Erdoğan'ın güçlü liderliğiyle, bugüne kadar yaptıklarıyla ve bundan sonra yapacaklarıyla yola devam edeceklerini ifade etti.

Yavuz, yeni bir serüvenin kendilerini beklediğini ve Türkiye'de daha marka işler yapılacağını, devasa işlere imza atılacağını söyledi. Türkiye'de birçok ilk yaşandığına dikkat çeken Yavuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniliklerin devam ettiği ve devasa hamlelerin söz konusu olduğu bir tabloda Türkiye'nin başında olmasının önemli olduğunu vurguladı.

YSK'nın kura çekiminde, oy pusulasında 1. sırada Recep Tayyip Erdoğan, 2. sırada Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 3. sırada Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 4. sırada ise Ata İttifakı'nın adayı Sinan Oğan yer aldı.