AK Parti İstanbul Milletvekili Turan, eski HDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın söylediği “Kılıçdaroğlu, kapılar ardında konuşulanları kamuoyuna duyurmalı” sözleri üzerine Kılıçdaroğlu’na HDP’ye kapalı kapılar ardında neler vadettiğini sordu.

AK Parti İstanbul Milletvekili olan Hasan Turan, Meclis’te yaptığı basın toplantısında meclistekilere HDP Muş Milletvekilinin, “Kılıçdaroğlu, kapı arkasında konuşulanları kamuoyuna duyurmalı. Genel affı tartışacağız. Öcalan dahil olmak şartıyla herkese özgürlük” sözlerini hatırlatarak Kılıçdaroğlu’na seslendi. Turan, Kılıçdaroğlu’na seslenirken şu sözleri kullandı:

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

“Sayın Kılıçdaroğlu, HDP’ye kapı arkalarında neler vadettiniz? Ülkemizin 50 bin fidanının toprağa girmesine sebep olan bebek katiline özgürlük istiyorlar. Neredeyse biraz daha abartıp Öcalan’a ödül isteyecek duruma geldiler. Sayın Akşener, ortaya çıkan bu iddialara karşı cumhurbaşkanı adayınıza herhangi bir şey söyleyecek misiniz? Yoksa siyasi ömrünüzün süresi dolarken her sıkıştığınızda Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret mi edeceksiniz? “

Turan, Akşener’in masada zayıf kaldığını iddia ediyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde İstanbul İl Binalarına kurşun isabet etmesiyle Erdoğan’a çok sert söylemlerde bulunmuştu. Bunun üzerine Turan, bu konu hakkında şu sözler söyledi:

“Sayın Akşener, Sayın Cumhurbaşkanımızı bu millet seviyor. Milletin sevdiği Cumhurbaşkanımıza bu kadar hakaret edersen ancak milletin gözünden düşersin. Bu şekilde milletin gözüne girmen mümkün değil.”

Turan, Akşener’in Genel Başkanı olduğu İyi Parti’nin masada CHP’den sonra ikinci ortak olduğunu ama kendilerinin bu süreçte bir kenara atıldığını dile getirdi. Turan, “Gerçek ortak PKK’nın bir siyasi sözcüsü oldu. Akşener, cumhurbaşkanı adaylarının bunu yaptığını hazmetmekte zorlanıyor. Böyle olunca da hırsını Cumhurbaşkanımızdan çıkarmaya çalışıyor. Bu davranış biçimi, kesinlikle herhangi bir siyasi sonucun çıkar yolu olamaz.” dedi.

Turan, basın toplantısında özellikle Akşener ile ilgili sözler kullandı. Turan, Akşener’in üzerine giderek altılı masada bir kaos ortamı yaratmaya çalışıyor. Bunu da HDP’nin Millet İttifakı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemesi üzerinden yapıyor. Akşener’in ülkücü damarına basmaya çalışarak masada bir ayrılık oluşturup seçime giderken milletin oylarına talep oluyor.