Akaryakıt fiyat listesine dair güncel bilgiler verildi. 15 Mart 2023 tarihli listede benzin ve motorin kaç TL'den satılıyor öğrenildi. Son olarak motorine indirim kararı gelmişti. Bu geceyle birlikte pompa fiyatları resmi olarak tabelalara yansıdı. Araç sahiplerinin yakından takip ettiği fiyatlar yazımızda.

Akaryakıt fiyatlarındaki değişiklik, sanılandan çok daha sık bir şekilde gerçekleşiyor. Bunun nedeni ise çoğunlukla brent varil petrol fiyatındaki düşüş veya yükselişlerden kaynaklanmakta. Son olarak motorinde 71 kuruşluk bir indirim olacağı konuşulmaktaydı. Bu geceden itibaren güncel fiyat listesi pompaya yansıdı. İstanbul, İzmir ve Ankara'da akaryakıt fiyatları hakkında ne biliyoruz? Merak edilen detaylar ve çok daha fazlası haberimizde olacak.

Akaryakıt Fiyat Listesi Güncel 15 Mart 2023

İstanbul'da benzinin litre fiyatı 15  Mart 2023 tarihinden itibaren 20,52 TL'den satışa sunuluyor. Motorin ise yeni indirimle beraber 20,96 TL'ye düştü. İzmir'deki benzin fiyatı 20,88 TL iken motorinin litrelik fiyatı 21,43 TL'ye inmiş vaziyette. Diğer şehirlerde de hemen hemen aynı fiyatlara akaryakıt satın almak mümkün.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Brent Varil Petrol Fiyatı Düştü

Brent varil petrol fiyatındaki global düşüşle birlikte akaryakıttaki hızlı indirim kararı bir oldu. Eğer tam tersi bir yükseliş yaşanır ise benzin ve motorin fiyatlarına yansıyabilecek bir zam kararı alınabilir. Şimdilik piyasadaki gelişmelere göre hareket ediliyor.