Mart'ta hesabını kontrol edenler yaşadı! 3038 TL'lik yardım parası için bakanlık harekete geçti. Bakan Derya Yanık, destek ödemesine dair güncel bir açıklama yaptı mı? Binlerce aileyi yakından ilgilendiren o sosyal yardımla ilgili merak edilenler yazımızda.

Bakanlık Kadınların Finansal Sıkıntısını Gideriyor Bakanlık Kadınların Finansal Sıkıntısını Gideriyor

Mart ayı itibarıyla bakanlığın yapacağı ödemelerle ilgili detaylar verildi. Ailelere sağlanan ödemelerin yanı sıra, 3038 TL'lik Sosyal Ekonomik Destek parası ne zaman hesaba yatırılacak o soruluyor. 

Sosyal Destekler Zamlanmıştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yapmış olduğu açıklamada sosyal destek ödemelerinin arttığına yönelik ifadeye yer vermişti. Açıklamasında "Dezavantajlı durumdaki bireyleri çeşitli hizmet ve sosyal yardım modelleri ile destekliyoruz. Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal hizmet modelleri kapsamındaki yaşlı aylığı 1.997 TL'ye, %40-69 arası engelli aylığı 1.594 TL'ye, %70 ve üzeri engelli aylığı 2.392 TL'ye, Evde Bakım Yardımı 4.336 TL'ye ve Sosyal Ekonomik Destek de 3.038 TL'ye yükseldi. Yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal yardım programlarımızın aylık ödemelerini artışlı bir şekilde hak sahiplerimizin hesaplarına yatıracağız" dedi.

Mart Ayı SED Ödemesi Yapıldı mı?

Mart ayı SED ödemelerinin en kısa sürede tamamlanması bekleniyor. Vatandaşlar, ödemelerin hesaba yatıp yatmadığını düzenli olarak kontrol etmekte. Banka hesabı veya PTT üzerinden yardım paranızı alabilirsiniz. 2023 yılı güncel rakamıyla birlikte 3038 TL hesaplara yatırılacak.