Akaryakıta gelen son zamlar isyan ettirdi. Benzin ve motorin fiyatları tekrar ucuzladı. Fakat gelen zamlarla birlikte eskisinden daha da pahalı oldu. İşte 21 Aralık 2022 tarihli akaryakıt fiyatları ve dahası haberimizde yerini aldı...

Benzin ve motorin fiyatlarına gelen zam ile indirimin haddi hesabı yok. Düzenli olarak fiyatı değişmekte olan akaryakıtta artık araç sahipleri isyan ediyor. Çünkü bekledikleri gibi akaryakıtın düştüğünü göremediler. Gelen zamların indirimin yanında bir hiç olduğunu ifade ediyorlar. Gelen son indirim haberi ise geçtiğimiz haftanın zammını örtemiyor. 

Akaryakıt Ucuzladı Fakat Yine Pahalı!

Geçen haftaya göre kıyaslayacak olursak akaryakıt daha da ucuza satılması beklenirken aksine ucuz fakat pahalılığını koruyor. Çünkü geçen hafta benzine 1,07 TL motorine 1,75 TL'lik zam yapılmıştı. Sonrasında ise dünden itibaren indirimli fiyatlar geçerli oldu. Ancak indirime göz attığımızda benzin 61 kuruş motorin ise 77 kuruş ucuzladı. Yani zammın etkileri hala sürüyor.

benzinmotorinn

Araç Sahipleri Zamlardan Memnun Değil

Akaryakıta gelen bu zamlarla birlikte araç sahipleri memnun olmadıklarını dile getiriyor. Öte yandan ulaşım yolu şirketleri de bu yüzden zam yapmak durumunda kalıyor. Ulaşımla bağlantılı her türlü alana da zam gelmesi kaçınılmaz oluyor.

Güncel Akaryakıt Fiyatları 21 Aralık 2022

Son benzin ve motorin indirimiyle birlikte şehirlerdeki akaryakıt fiyatları da değişti. Benzin İstanbul Anadolu'da 17,93 TL'ye satılırken, Avrupa Yakasında ise 17,92 TL'ye satılmaya başlandı. İzmir'de 18,12 TL'ye satılırken Ankara'da da 18,14 TL'ye satılıyor.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Motorine gelen 77 kuruşluk indirimde ise İstanbul Anadolu'da benzinin litresi 22,06 TL oldu. Avrupa Yakasında 22,04 TL'ye satışı sürüyor. İzmir'de 22,32 TL'ye satılan benzin, Ankara'da 22,22 TL'den işlem görmekte.