Elektriğe son gelen yüzde 25 zammın açıklandığı gün 16,37 lira olan doların 12 günde 17,32 TL’ye yükselmesi yeni zammı da beraberinde getiriyor.

Cumhuriyet’ten Ali Can Polat’ın haberine göre, doların önlenemez yükselişi elektriği de harekete geçirdi ve hükümetin elektriğe yeni bir zam daha yapması bekleniyor.

Enerji uzmanı Çağada Kırım, Temmuz ve Ağustos aylarına dikkat çekerek "Tekrar bir zam yaparak farkı kapatacaklar" haberini verdi.

Elektrik zammı açıklandı

İşte Kesinleşen Memur Ve Emekli Maaşları! 4 Temmuz'u Beklemeyin! Memur Maaşı 9 Bin 268 Lira Duyuruldu! İşte Kesinleşen Memur Ve Emekli Maaşları! 4 Temmuz'u Beklemeyin! Memur Maaşı 9 Bin 268 Lira Duyuruldu!

Elektrik tedarikçisi karşılaştırma sitesi Encazip.com kurucusu Çağada Kırım, son gelen yüzde 25’lik zammın duyurulduğu gün 16.37 TL olan dolar kurunun aradan geçen 12 günde yüzde 4'ten fazla değer kazanarak 17.32 TL’ye çıktığını hatırlatırken temmuz veya ağustos başında yeni zam beklediklerini duyurdu.

Mesken abonelerinin şu anda elektriği yüzde 51 sübvansiyonlu şekilde ucuza kullandıklarını hatırlatan Kırım “Şu an maliyet 3.59 kuruş ama meskene 2.4 kuruştan veriliyor. Temmuz başında maliyet kurdan dolayı 4.79’a çıkacak. Yani mesken aboneleri maliyetten yüzde 100 daha ucuza kullanıyor olacak. Bu nedenle tekrar bir zam yaparak bu farkı kapatacaklar” dedi.