Akaryakıt fiyatlarına TBMM'den müdahale mi geliyor? Eğer benzin ve motorindeki vergiler yüzde bire indirilirse yaklaşık 5 TL'lik indirim uygulanacak. Akaryakıtta fiyatlar ne durumda? İşte kanun teklifinde yer alan akaryakıt vergi detayı...

Akaryakıt fiyatlarındaki artıştan memnun olmayan araç sahipleri ve şirketler, devletin bu konuda müdahale etmesini istiyor. Vergi oranlarının da akaryakıta etki ettiğini bilmekteyiz. Fiyatları düşürebilecek bir hamle ise TBMM'de konuşuluyor. CHP İstanbul Milletvekili'den gelen teklif sonrasında gözler Meclis'e çevrildi.

Akaryakıtta Vergi İndirimi İstendi!

Milletvekilinin "3065 Sayılı Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" adlı kanun teklifi büyük ses getirdi. TBMM Başkanlığına iletilen bu teklif ile birlikte nasıl bir karar verileceği merak ediliyor. Benzin, motorin ve LPG'deki fiyat düşüşüne yönelik bir hamle yapılacak mı göreceğiz

Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak! Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak!

Yaklaşık 5 TL'lik İndirim Yapılacak!

Eğer katma değer vergisinde oran %1'e inerse akaryakıtta neredeyse 5 TL'lik bir indirim bizleri bekliyor. Henüz netleşmediği için bir açıklama yapılmadı fakat TBMM'den onay çıkması durumunda 5 TL'lik akaryakıt indirimi sağlanacak.

Benzin ve Motorin Çok Pahalandı

Benzin ve motorinin kısa süre içerisinde bu kadar pahalı hale gelmesi ulaşımdan gıda ürünlerine kadar geniş kapsamlı etki yarattı. Bunun önüne geçebilmek adına bir düzenleme yapılması uygun görülür ise akaryakıtta ucuzluk olacaktır.