Akbank internet bankacılığı çalışıyor mu, sorun düzeldi mi? Akbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık sorunu çözüldü mü?

Akbank müşterileri 6 Temmuz 2021 tarihinden itibaren mobil ve internet uygulamasını ulaşamıyordu. Akbank erişim problemi milyonlarca müşteriyi etkilerken Siber saldırı iddiaları da gündeme gelmişti. Akbank sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla Siber saldırı iddialarını yalanlarken son dakika açıklaması ile birlikte ATM’lerin yeniden hizmet vermeye başladığı duyuruldu. Ayrıca Akbank'ın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada 12.07.2021 tarihine kadar diğer banka ATM'lerinden para çekme işlemlerinden alınan ücretlerin hesapları geri iade edileceği bildirildi. Peki Akbank internet bankacılığı sorunu çözüldü mü? Akbank internet bankacılığı ve Akbank mobil bankacılık çalışıyor mu?

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

AKBANK İNTERNET BANKACILIĞI DÜZELDİ Mİ?

Akbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık erişim sorunu düzeldi. Akbank resimli sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınlayarak ATM’lerinde yeniden hizmet vermeye başladığını duyurdu. Ayrıca kartlı işlemlerde tüm ATM’lerden ve üye işyerlerinden yapılabiliyor. Twitter hesabından açıklama yapan Akbank aynı zamanda tüm diğer banka ATM'lerinden 12 Temmuz 2021 tarihine kadar Akbank kartla yapılan para çekme ve para yatırma, kredi kartı borç ödeme ve görüntüleme işlemlerinden kesilen ücretlerin iade edileceğini doyurdu.

akbank-internet-bankaciligi-sorunu-duzeldi-mi-akbank-internet-bankaciligi-ne-zaman-acilacak-2

SİBER SALDIRI İDDİALARI YALANLANDI

Akbank erişim sorunu ile ilgili olarak sosyal medyada Siber saldırı iddiaları gündeme gelmişti nokta sistemde yavaşlama ve kesintiler olduğunu doğrulayan banka Siber saldırının söz konusu olmadığını ifade etti. Akbank müşterileri ise yaşadıkları uzun süreli kesinti nedeniyle sosyal medyadan sert tepkiler gösterdi. İki gün boyunca Akbank'ta sistemlerin olmaması, vatandaşların mobil bankacılık ve internet bankacılığı kullanılmaması nedeniyle sosyal medyada Akbank TT listesinden düşmedi.

KREDİ VE KREDİ KARTI BORÇ ÖDEMELERİ ERTELENDİ

Akbank resmi internet sitesi üzerinden de bir dizi açıklamalar yayınladı. Yaşanan kesinti nedeniyle kredi kartı kredi borcu gibi ödemelerini yapamayan vatandaşların son ödeme tarihi banka tarafından ertelendi. Aynı zamanda Akbank müşterilerine ekstra kredi ve taksit ödemeleri ile ilgili herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacağı ifade edilirken Kredi vadesi ve vadesi ve taksit tarihi 0607 2021 olan müşterilerin o gün içinde faiz ödemeyecekleri bildirildi.