Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 2013 ve 2017 yıllarında başpehlivan unvanını alan sarı fırtına lakaplı İsmail Balaban bu yıl Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katılmayacağını açıkladı. Survivor 2021 şampiyonu olan İsmail Balaban yarışmada 6 ay kaldı ve Zorlu Mücadele'nin sonunda iki göğüslemeyi başardı. Yarışma henüz yeni sona erdiği için hazır olmadığını söyleyen İsmail Balaban 660 Kırkpınar yağlı güreşlerinde er meydanına çıkmayacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz yıl ertelenen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Bu yıl yapılıyor. Daha önce Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde iki defa başpehlivan olan İsmail Balaban gazetecilere güreşler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada salgından dolayı geçen yıl güreşlerin yapılmadığını Bu nedenle de Survivor yarışmasından gelen teklifi kabul ettiğini söyleyen İsmail Balaban, Yağlı güreş camiasının temsil etmek ve güreşi daha geniş kitlelere duyurmak için yarışmaya katıldığını söyledi.

baspehlivan-ismail-balaban-meshur-oldu-er-meydanlarini-unuttu-federasyon-buna-cok-kizacak-l2

Hep sustum, ahlakımı korumaya çalıştım

Yarışma sırasında kendisine çok haksızlık yapıldığını söyleyen İsmail Balaban, "Yeri geldi, çok haksızlık yapıldı. Polemikler yapıldı hep sustum ve ahlakımı korumaya çalıştım." dedi. Survivor 2021 yarışmasında kendisine destek veren Kırkpınar güreş ağası Seyfettin Selim’e de teşekkür eden İsmail Balaban, Bu sene tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katılamayacağını söyledi. 6 aylık bir yarışmadan çıktığını ve güç kaybı yaşadığını belirten balaban, “Çok fazla hazır değilim. Oraya çıkmam durumunda sakatlık olma riski de var. Seyircilerimi de hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum. Onların affına sığınarak bu yıl Kırkpınar güreşlerine katılamayacağım." ifadelerini kullandı.

baspehlivan-ismail-balaban-meshur-oldu-er-meydanlarini-unuttu-federasyon-buna-cok-kizacak-lisans-1

660. tarihi Kırkpınar Güreşleri ne zaman başlıyor?

Geçtiğimiz yok koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen 660 tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri 9 Temmuz Cuma günü Edirne'de başlıyor. Güreşler Saray içinde Kırkpınar Er meydanında düzenlenecek ve 3 bine yakın Pehlivan mücadele edecek.