Daha önce en az Asgari Maaş'ın üstünde aylık alan emekliler son 20 yılda asgari maaşın yarısına bile ulaşamayan aylıkları ile hayatta kalma mücadelesi verince, promosyon kuyruklarından da çıkamaz oldu.

Bankaların emekli maaşları ile ilgili yaptıkları promosyonlar ile bankalar arası mekik dokuyan Türkiye'nin emeklileri, en son Akbank'ın duyurduğu maaşlarını taşıyanlara 7 bin 500 lira promosyon ile düştükleri durumu da gözler önüne serdiler.

Yıllarca ülkelerine emek veren ve vergilerini daha maaşlarını almadan peşin peşin ödeyen emekliler içine düştükleri hayatta kalma savaşında sadece 7 Bin 500 lira için tarihte görülmemiş kuyruklar oluşturdu.

Akbank'ın emekli promosyonunu 7 bin liraya ek olarak, fatura ve bankamatik kartı ile birlikte 3 yıllığına 7 bin 500 lira verdiğini duyan binlerce emekli erken saatlerinde Akbank şubelerinin önünde uzun kuyruklar oluştururken ortaya çıkan görüntüler içleri acıttı.

Türkiye'nin hemen hemen her yerinde yaşanan görüntüler SGK Emekli Maaşını Akbank'tan Alanlara 7.000 TL’ ye Varan Promosyona ek 500 TL chip-para ile birlikte Toplamda 7.500 TL promosyon ödemesi için gerçekleşti.

Bursa Hızlı Treni İki Şehri Adeta Birleştirecek! Ulaşımda Kazanç 871.470 Bin Doları Görecek! Bursa Hızlı Treni İki Şehri Adeta Birleştirecek! Ulaşımda Kazanç 871.470 Bin Doları Görecek!

SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı emekli maaşını 28 Temmuz 2022 - 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında Akbank’a taşıyarak ve 3 yıl boyunca maaşı bankadan almayı taahhüt eden emekliler 7.000 TL’ye varan promosyon alabileceğini öğrenince pula dönen aylıkları sebebi ile hayatta kalabilmek için AKBank şubeleri önünde izdiham yarattı.

Emekli zammı sonrası bankalardan promosyon çılgınlığı! SSK ve Bağ-Kur emeklisi için 7.000 TL'nin üstüne çıktılar - Son Dakika