Akbank'ın zamanaşımına uğrayacak hesaplarla ilgili yaptığı duyuru ses getirdi. Eğer bu hemen kontrol etmezseniz hesabınızdaki yatırımlar kaybolabilir. Akbank'ın isim ve soy isimden sorgulama yapabileceğiniz paneli açıldı. Zamanaşımından kurtulmak için ne yapılması gerekiyor?

Akbank'ın güncel duyurusuyla birlikte, zamanaşımına uğrayacak yatırım hesapları hakkında bilgi verildi. Son duyuru ile beraber hangi hesapların bundan etkileneceği soruluyordu. Akbank müşterisi iseniz sizler de zamanaşımına yönelik detaylara göz atabilirsiniz. Bankada bir süredir işlem yapılmayan hesaplar için zamanaşımı devreye giriyor. 

Akbank Zamanaşımı Duyurusu!

Akbank aşağıda yer alan duyuru ile birlikte zamanaşımına uğraması muhtemel hesaplar için uyarıda bulundu. Bir süredir işlem yapılmamış bazı hesapların zamanaşımına uğrayacağı ve içerisinde yatırımların aktarılacağı belirtildi. Üstelik açılan ekran üzerinden kendi isim soy isminizi aratarak kontrol sağlayabiliyorsunuz. İşte o duyuru;

"Sermaye Piyasası Kanunu´nun 83.maddesi uyarınca, yatırım hizmet ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi hâlinde Yatırımcı Tazmin Merkezi´ne emaneten devredilir. Bu durumun engellenmesi amacıyla yatırım hesapları 2023 yılında zamanaşımına uğrayacak müşterilerimizin listesi web sitemizde ilan edilmektedir. "

zamanaşımıı

Roma Futbolcusu Nicolo Zaniolo İçin Galatasaray ve Fenerbahçe Tekliflerini Açıkladı! Roma Futbolcusu Nicolo Zaniolo İçin Galatasaray ve Fenerbahçe Tekliflerini Açıkladı!

Siz de yıl sonuna kadar zamanaşımı problemi ile karşılaşmak istemiyorsanız Akbank'ın sorgu ekranı üzerinden kontrol sağlayabilir ve detaylara erişebilirsiniz.