En düşük emekli maaşının 7 bin 500 lira olmasının ardından 7 bin 500 liranın üzerine ek zam yapılmayacağı açıklandı.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en düşük emekli maaşının 7 bin 500 lira olacağını açıklamasının ardından, en düşük emekli maaşına 2 bin lira zam yapıldı. Ayrıca, geçici işçilere kadro verilmesini de içeren kanun teklifi de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunuldu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekli maaşı düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Elitaş, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL olmasını içeren torba teklifini TBMM’ye sunarken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjde çerçevesinde en düşük maaş alanların maaşının 7 bin 500 TL’ye çıkacağını açıkladı.

7 bin 500 TL üzerindeki emekli maaşların da herhangi bir artış yapılmayacak

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, EYT kapsamına girenlerde 5 bin 500 TL emekli maaşı alanların olduğunu onların da maaşının 7 bin 500 TL’ye çıktığını açıkladı. Bununla beraber Elitaş, kanunun teklifini verdiklerini ve önümüzdeki hafta da konunun kapatılacağını aktardı.

Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ayrıca, 7 bin 500 TL altındaki emekli maaşlarının bu seviyeye çıkarılacağını ancak bunun üzerindeki maaşların da herhangi bir artış görmeden aynı kalacağını ifade etti.