En düşük emekli maaşının 7 bin 500 lira olmasının ardından 7 bin 500 liranın üzerine ek zam yapılmayacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en düşük emekli maaşının 7 bin 500 lira olacağını açıklamasının ardından, en düşük emekli maaşına 2 bin lira zam yapıldı. Ayrıca, geçici işçilere kadro verilmesini de içeren kanun teklifi de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunuldu.

Hasan Can Kaya, Ekrem İmamoğlu'na Destek Verdi: 'Sağduyuyla Güzel Günlere Kavuşmak Dileğiyle'" Hasan Can Kaya, Ekrem İmamoğlu'na Destek Verdi: 'Sağduyuyla Güzel Günlere Kavuşmak Dileğiyle'"

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekli maaşı düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Elitaş, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL olmasını içeren torba teklifini TBMM’ye sunarken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjde çerçevesinde en düşük maaş alanların maaşının 7 bin 500 TL’ye çıkacağını açıkladı.

7 bin 500 TL üzerindeki emekli maaşların da herhangi bir artış yapılmayacak

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, EYT kapsamına girenlerde 5 bin 500 TL emekli maaşı alanların olduğunu onların da maaşının 7 bin 500 TL’ye çıktığını açıkladı. Bununla beraber Elitaş, kanunun teklifini verdiklerini ve önümüzdeki hafta da konunun kapatılacağını aktardı.

Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ayrıca, 7 bin 500 TL altındaki emekli maaşlarının bu seviyeye çıkarılacağını ancak bunun üzerindeki maaşların da herhangi bir artış görmeden aynı kalacağını ifade etti.