Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Meclisi'nde kavgaya sebep olan 5 Milyon Euro'yu AKP’li eski üyesi Bilal Tekatlı deşifre etti.

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Meclisi’nin AKP’li eski üyesi Bilal Tekatlı, AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Suruç ilçesindeki kanalizasyon ve yağmur suyu şebekeleri inşaatı ihalesinde usulsüzlük yapıldığını öne sürerken ihaleye ilişkin belgeyi paylaşıp "Aradaki 5 milyon euro kimlerin cebine gitti?" diye sordu.  

Tekatlı, “İhale 4. sıradaki firmaya verildi. Aradaki 5 milyon euro kimlerin cebine gitti? Urfalılar adına soruyoruz" derken bilgi formuna göre; ihale, 10 milyon 353 bin euro ile en düşük teklifi veren Kural ARGE-MST iş ortaklığı yerine, 15 milyon 599 bin 594 euro teklif veren Asil İnşaat-Çeltikçioğlu İnşaat ortaklığına verildiği görüldü.

Yolsuzluk Algı Endeksi'nde Türkiye 86'ncı sırada – DW – 28.01.2021

Dikkat çeken ise bilgi formunda, iki iş ortaklığının daha ihaleyi kazanan Kural ARGE-MST ortaklığından daha düşük teklif vermiş olduğu rakamlar oldu.

Bilal Tekatlı, sosyal medya paylaşımında, "Suruç altyapı ihalesinde dönen büyük rantı ve usulsüzlükleri aylar önce yazdık. Ama troller ve rantçılar bize saldırdı. Gelinen noktada biz haklı çıktık. İhale 4. sıradaki firmaya verildi. Aradaki 5 milyon euro kimlerin cebine gitti? Urfalılar adına soruyoruz" dedi.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir