AKP'nin 21. Yıl kutlaması sebebi ile AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medyadan yayınladığı mesaj, anketlerdeki "çöküş" vurgusunu adeta doğruladı.

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

Türkiye'de her alanda yaşanan yıkım ve dezenformasyon artık tüm kesim tarafından hissedilip tepki görürken en son Yöneylem Araştırma tarafından yapılan Türkiye Siyaset Paneli anketindeki vatandaşların yüzde 62’isinin “bir an önce erken seçime gidilmesini istiyorum” dediği sonuç da dikkat çekici olmuştu.

Özellikle de son zamanlarda ortaya çıkan yolsuzluklar, hırsızlıklar, skandallar artık sadece takip edenler tarafından değil, ülkenin geniş bir kesimi tarafından da görünür olmaya başladıktan sonra, zaten ekonomik yıkımın altında kalan vatandaş ciddi bir rahatsızlık duymaya başlamış ve AKP iktidarı tarihinde görülmemiş oy kaybına uğramıştı.

İstanbul Sözleşmesi'nin askıya alınmasının hukuki temeli: Erdoğan Meclis'i ve Anayasa'yı iptal etti - BoldMedya

Bu ayaşananların ardından ise bizzat AKP lideri Erdoğan tarafından paylaşılan AKP'nin 21. Yıl mesajına gelen beğeni ve yorumlar birçok kişinin dikkatini çekti.

Gazeteci Orhan Uğuroğlu da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya hesabından yayınladığı 21. Yıl mesajına dikkat çeken isimlerden olup yaşanılanların AKP üzerindeki etkisini matematiksel olarak gözlerönüne serdi.

"Türkiye devlet görevlisi 14 Ağustos 2001’de hangi heyecanla yola çıktıysak bugün de aynı heyecanı yüreğimizde taşıyoruz. Gönülleri fethetmek, kalpleri kazanmak için aynı kararlılıkla yolumuzda yürüyoruz. Türkiye’ye hizmet davamızdan asla geri adım atmadık, atmayacağız. Nice yıllara…" yazarak sosyal medya hesabından paylaşan Erdoğan, resmen bir şok yaşadı.

Orhan Uğuroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya hesabından yayınladığı 21. Yıl mesajını alıntılayarak "İşte Recep Tayyip Erdoğan'ın fiilen çöküşünün matematiksel göstergesi" dedi ve şu dikkat çeken paylaşımı yaptı;

 "İşte Recep Tayyip Erdoğan'ın fiilen çöküşünün matematiksel göstergesi:

@RTErdogan #ErdoğanÇöküş

Takipçi sayısı: 19,2 milyon...

24 Saat önce attığı 21. Yıl mesajı;

Beğenen sadece: 29 bin 100 kişi
Retweet yapan sadece: 9 bin 941 kişi
Alıntı Retweet yapan sadece: 294 kişi..."