İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener emekli maaşının 7 bin 500 lira yapılmasının övünülecek bir tarafı olmadığını dile getirdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener emekli maaşının 7 bin 500 lira yapılmasının övünülecek bir tarafı olmadığını dile getirdi.

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

Akşener’in TBMM Toplantısı’ndaki açıklamaları

Akşener, TBMM Grup Toplantısı’nda bazı açıklamalar yaptı. Açıklamada dikkat çeken bazı başlıklar şöyle:

  • Akşener, Erdoğan hakkında milletin adamıyım diye gelip mafyaların adamı oldun yönünde söylemlerde bulundu. Akşener sözlerine “Bir zamanlar geçmiş iktidarların yapmış olduğu hatalardan ders çıkarmayı bilirdin. Şimdi ise daha kendi hatalarını bile göremez haldesin.” diyerek devam etti. Akşener, Erdoğan’a seslenerek “Görüyorum ki sen de Ayşe Ateş’e verdiği sözü tutacak basiret yok. Bütün bu yetkilerine rağmen bir katile hesap soracak cesaretin yok” sözlerini kullandı.
  • Akşener, memlekette açlık sınırının 9 bin 591, yoksulluk sınırının 31 bin 241 lira olduğu yerde emekli maaşını 7 bin 500 lira yapmakla övünmenin akıl işi olmadığını dile getirdi.
  • Saray yanlı medya sahte başarı hikayelerini yazarken Kızılay’ın depremzede vatandaşlarımıza çadır sattığını sosyal medyadan öğrendik. Toplanan bütün vergilerin aslında kimin cebine girdiğini sosyal medyadan öğrendik. Tam olarak bu yüzden sosyal medyanın yaptıkları tüm yanlışları duyurmasından dolayı sosyal medyaya, gençlere düşmanlar.
  • Akşener, geçtiğimiz günlerde İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına yapılan silahlı saldırı hakkında İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalara inanmadığını sözleriyle belirtti. Akşener, olayın detaylarını tek tek açıklayarak mantıksızlığını ortaya koydu.
  • Akşener, bu olay üzerine Erdoğan’ın kendisinden özür dilemesine yönelik beyanı üzerine “Recep Bey uyanmasan mermiye saldırdı diye parti binamızı gözaltına alıcaksın. Bir de özür mü bekliyorsun. Hadi oradan. Daha çok beklersin.
  • Söyleyin bakalım bize kurşun dur diyebilecek mi? Sinan Ateş’i durdurabildi mi?

Akşener, olaydan sonra sert konuşuyor

Akşener meclis toplantısında yaptığı bu konuşmada Erdoğan hükümeti hakkında çok sert söylemlerde bulundu. Akşener’in bu denli sert bir konuşma yapmasının sebeplerinden bir tanesi geçtiğimiz günlerde parti binalarına isabet eden kurşun. Kurşundan sonra parti binasının önünde de yaptığı açıklamalarda bu konuşmadaki gibi sert söylemlerde bulundu.