Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti lideri Meral Akşener’in şok çıkışının ardından yaptığı ilk açıklamada ‘Hiç merak etmeyin taşlar yerine oturacak’ açıklamasında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Merkez Yönetim Kurulunu ise olağanüstü toplantıya çağırdı, İyi Parti lideri Meral Akşener’in 6’Lı masadan kalktığını açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu konu ile ilişkin ilk açıklamasında “Hiç merak etmeyin, bütün taşlar yerine oturacak” yorumunda bulundu, ayrıca meclisten ayrılırken gazetecilerin sorduğu sorulara ilişkin olarak Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Yolumuza devam ediyoruz arkadaşlar” açıklamasında bulundu.

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

Cumhuriyet Halk Partisinin süreci sağduyu ve soğukkanlılık ile idare etmesini istediği belirtilirken, Kılıçdaroğlu’nun ise masadaki liderlere görüşme planının olduğu bu görüşme sonrası ise ortak açıklama yapılması bekleniyor.

Ne olmuştu?

İyi Parti genel başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı adayının pazartesi günü açıklanacağının duyurulmasının ertesi gününde ‘iyi niyetlerle oturduğumuz bu masa artık potansiyel adayların tartışıldığı ortak akıl platformu olmaktan çıkmış bir durumdadır, tek bir adayın tasdiki amacı ile çalışan bir noter masası haline gelmiştir’ açıklamasında bulundu.

Konuşmasının devamında ise Akşener “En sonda söyleyeceklerimi ilk başta söyleyeyim” diyerek başlayan Akşener “geldiğimiz noktada İyi parti bir kıskaca alınmış bir dayatmaya mecbur bırakılmıştır, tıpkı yıllardır Türk milletine yapıldığı gibi ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır, elbette ki İyi parti buna boyun eğmeyecektir. Sağduyusunu ise azme çevirecek, kişisel ikbal hesapları için üretilme devşirme siyasetin hınk deyicisi olmayacaktır dedi.

Biz İyi Parti olarak Ceketimi Assam Aday Ederim diyenlerin karşısında dimdik bulunacağız açıklamasında bulundu. Meral Akşener’in açıklaması ise güne bomba gibi düştü, bununla birlikte K. Kılıçdaroğlu ise konu ile ilgili “Taşlar yerine oturacak” ifadesini kullandı.