İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ tartışmasına Alaattin Çakıcı da dahil oldu

Suç örgütü liderliğinden hüküm giyen ve en son Sedat Peker videolarında adı geçen Alaattin Çakıcı, Ümit Özdağ ve Süleyman Soylu tartışmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş ve Nisan 2020'de infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı, en son AKP iktidarına 2019 da destek veren o zamanın göz bebeği Sedat Peker ile olan savaşı ile gündeme gelmişti.

Şimdi ise iktidara ve Soylu’ya yakınlığı ile de tanınan Alaattin Çakıcı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki tartışmaya dahil oldu.

Çakıcı, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Batı ve okyanus ötesinin Soros ile yakın teması olan bazı milletvekilleri bu zor süreçte çizmeyi aşmıştır. Biri birine hakaret ettiyse Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet eder. Ne yazık ki milliyetçi damardan beslenen, partisine ihanet edip ayrı parti kuran, profesörüm diyen, adliyenin yolu varken bir sokak kabadayısı gibi arkasına birilerine alarak İçişleri Bakanlığı önünde şov yapmak kaydıyla kendisine de yine MHP ve Ülkü Ocakları'nda yetişip bir hanımefendinin peşine takılıp yuvasını terk eden geçmişte de kardeş kadar yakın olduğum İyi Partili milletvekili MHP'ye veryansın etmektedir" dedi.

Çakıcı’nın özellikle  "Biri birine hakaret ettiyse savcılığa şikayet eder. Adliyenin yolu varken sokak kabadayısı gibi şov yapıyor" cümlesi sonrası sosyal medyada da “Alaattin Çakıcı’nın kendisine hakaret edeni savcılığa şikayaet ettiğini bilmiyorduk” cümleleri ile viral haline gelen açıklamasının devamında ise şu sözler yer aldı;

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..

"Dünya şu an bir kaosun içindedir" diyen Çakıcı, "Akıllı bilim adamları, siyasetçiler ve milletvekilleri bu kaosta devletin yanında yer alması gerekirken gelecek seçimler için Soros'un, okyanus ötesinin ve Avrupa Birliği'nin borazanını çalmaktadırlar"