Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden koronavirüs, spor dünyasını da sarsmaya devam ediyor. Son olarak Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da koronavirüse yakalandı.

Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden koronavirüs, spor dünyasını da sarsmaya devam ediyor. Son olarak Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da koronavirüse yakalandı. Konuya ilişkin açıklama Fenerbahçe Spor Kulübü'nden geldi.

Ali Koç'un sağlık durumu nasıl?


Açıklamada, 5 Nisan Pazartesi günü Koç'a uygulanan koronavirüs testinin pozitif sonuçlandığı ifade edildi. Koç'un genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen açıklamada, söz koz konusu ismin evinde tedavi edildiği kaydedildi.


5 futbolcu koronavirüse yakalanmıştı


21 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen ve 1-1'lik beraberlikle sonuçlanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinden önce bir futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Söz konusu mücadelenin ardından yeniden test yapılmış ve 3 futbolcunun daha koronavirüsle enfekte olduğu tespit edilmişti. Daha sonra bir futbolcunun daha test sonucu pozitif çıkmıştı. 5 futbolcu hemen karantina altına alınmıştı.


Ali Koç kimdir?


Ali Koç, İstanbul'da 2 Nisan 1967'de doğdu. Rahmi Koç ile Çiğdem Koç'un en küçük oğlu olan Ali Koç, İngiltere'de bulunan Harrow School'u 1985 senesinde tamamladı. ABD'de (Amerika Birleşik Devletleri) bulunan Rice Üniversitesi'ni 1989 senesinde tamamlayan Ali Koç, Harvard Üniversitesi'nde 1995-1997 seneleri arasında yüksek lisans yaptı. Ali Koç, ABD'de (Amerika Birleşik Devletleri) farklı kuruluşlarda görev yürüttü. Koç Holding'de Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Koç, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı yaptı.Ali Koç, Otosan A.Ş. Ford Motor Company ortaklığında 1986 senesinde otomobil montaj hattında görev yürüttü. Koç Holding A.Ş. Otomotiv Grubu'nda 1987-1988'de otomobil üretiminin yanı sıra bayii ağı ile çalışma gerçekleştirdi. Bayii faaliyetlerinin yeniden yapılanması sürecinde üst yönetim ile birlikte çalışan Ali Koç, 1990 senesinde J.P. Morgan'da stajyer olarak çalıştı. Ali Koç, American Express Bank'ta 1990-1991'de Yönetici Yetiştirme Programı'na katıldı. Ramerica İnternational'da 1991-1992 senelerinde çalışan Ali Koç, Morgan Stanley Yatırım Bankası'nda ise 1992-1994 senelerinde Analist olarak görev yürüttü.Ali Koç, Koç Holding A.Ş.'de Yeni İş Geliştirme Koordinatörlüğü görevini 1997-2000 senelerinde yürüttü. Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığını 2006 senesinden beri yürüten Ali Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyeliğini de 2008 senesinin Ocak ayından beri yürütüyor. 21 Ekim 2005'de Nevbahar Demirağ ile dünyaevine giren Ali Koç'un bu evlilikten iki çocuğu var.