Barcelona, Toulouse ile Valencia gibi kulüplerde top koşturan ve Sporting CP'de geçen yıl kariyerini noktalayan ünlü futbolcu Jeremy Mathieu'dan yıllar sonra bir transfer itirafı geldi. Fransız futbolcu Mathieu, Valencia'dan Barcelona'ya transfer olduğu

Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir! Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir!
Barcelona, Toulouse ile Valencia gibi kulüplerde top koşturan ve Sporting CP'de geçen yıl kariyerini noktalayan ünlü futbolcu Jeremy Mathieu'dan yıllar sonra bir transfer itirafı geldi. Fransız futbolcu Mathieu, Valencia'dan Barcelona'ya transfer olduğu 2014'teki ilginç süreci anlattı. L'Equipe gazetesine demeç veren Mathieu, son derece mutlu olduğu Valencia'dan o dönem ayrılmak istemediğini söyledi. Her ne kadar Barcelona gibi büyük bir kulübün her futbolcunun hayali olsa da o yıllarda mutlu olduğu Valencia'da kalmak istediğini kaydeden Mathieu, başvurduğu ilginç yolu anlattı.


"Barcelona'da yedek kalmak istemiyordum"


Takımda kalmak için her yolu denemeye karar verdiğini söyleyen emekli Fransız futbolcu, teklif aldığı Barcelona'ya gitmek istemediğini söyledi. Valencia'da her maça ilk 11'de çıktığını belirten Mathieu, "Barcelona'da yedek kulübesini cilalamak istemiyordum" ifadesini kullandı. Takımdan ayrılmamak için sahte bir sözleşme imzaladığını aktaran Mathieu, sözleşmeyi nasıl tasarladığını da anlattı. O yıllarda Valencia'dan aldığı ücretle Barcelona'nın teklif ettiği miktarın arasında bir ücret belirleyerek yazdığı sahte sözleşmeye eklediğini belirten Mathieu, bu sözleşmeyi Sportif Direktör Rufete'ye gönderdiğini kaydetti.


"Başkan kabul etmeyince gitmek zorunda kaldım"


Şimdi bakınca bunun çılgın bir iş olduğunu kabul ettiğini söyleyen Mathieu, "Rufete'ye bu ücreti verin takımda kalayım dedi. O kabul etti ama başkanın onayından geçmedi" diye konuştu. Kendisine güvenmediklerini düşündüğü için takımdan ayrılma kararı aldığını aktaran Fransız futbolcu, Barcelona'da başarılı 3 yıl geçirdiğini belirtti. 20 milyon euro bonservis bedeliyle Barcelona'ya giden Mathieu, Katalan ekibiyle çıktığı 91 karşılaşmada 4 gol ve 3 asistle oynadı. Mathieu, 2017 yılında Sporting'e transfer oldu ve geçen yıl kariyerini noktaladı.