Dünyada kamu çalışanlarının alım gücü gittikçe düşüyor. Bu nedenle ülkelerde memurların maaşlarına ciddi oranda zam yapılmakta. Şimdi ise %100 zam haberi ile birlikte o ülkede vatandaşlar büyük sevinç yaşadı. İşte maaş artışına dair merak edilenler...

Alım gücünün özellikle de pandemi döneminden sonra tüm dünya için hızlı şekilde düştüğünü biliyoruz. Hal böyle olunca gelen son bilgiler ise maaş oranlarının beklentilerin üzerinde arttığı yönünde oldu. Şimdi ise memurlara yüzde kaç zam yapılacağı merak konusu haline geldi. Ülkemizde olduğu gibi diğer ülkelerde de kamu çalışanları hükümetlerden açıklama beklemekte.

Memura %100 Zam Müjdelendi!

Memur maaşının %100 zam ile artacağı öğrenildi. Bu karar halkı çok sevindirdi. Özellikle de kamu çalışanları veya ailesinde devlet kurumunda çalışan olanlar kararı olumlu karşıladı. Zimbabve’de hükümertin aldığı bu kararla beraber ilk maaşların ne zaman yatırılacağı da soruluyor.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

 1 Nisan'da Hesaplara Yatırılacak

Zimbabve’deki hükümetin 1 Ağustos 2023 seçimleri öncesi aldığı bu karar, 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren hesaplara yansıyacak. Dolayısıyla bu durumla beraber memurların bir kısmı 1 Mart geri kalanı ise önümüzdeki ayın ilk gününden itibaren maaşlarını almaya başlıyor.