Askıda ekmek uygulamasının yanı sıra 210 gramlık normal ekmeğin fiyatı da 1 TL'ye düşürüldü. Ramazan Ayı boyunca vatandaşlar ucuz ekmek satın alabilecek. Müjdeli haberle ilgili son dakika açıklaması belediye başkanından geldi.

Ramazan Ayı süresince geçerli olacak şekilde ekmeğin 1 TL'ye düşürülmesi sevinçle karşılandı. Tarsus ilçesinde alınan bu karar, yıllardır süregelmekte. Dolayısıyla Tarsus Belediye Başkanı'nın açıklamasında da ekmeğin 1 TL olduğu duyuruldu. Bundan sonraki süreçte 1 ay boyunca geçerli ucuz ekmek satışı gündemdeki yerini koruyacak.

En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti! En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti!

Ekmek Neredeyse Bedavaya Satılıyor

Diğer bölgelerle kıyaslandığında ekmeğin fiyatı ciddi oranda ucuzladı. Bu nedenle alım gücü düşük olan vatandaşların dahi kolaylıkla ekmek alabileceği belirtiliyor. 1 TL'lik ekmeğin 210 gram olduğunu da ekleyelim. 

Tarsus Belediyesi'nden Ekmek Müjdesi!

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan “Artan maliyetlere rağmen biz her zaman halkımızın yanında olacağız. 11 ayın sultanı Ramazan’ın coşkulu, duygulu ve bereketli ortamına hijyenik ve cep dostu ekmek sunarak, iftar soflarına misafir olacağız” dedi. Askıda ekmek uygulamasının da aktif olarak devam edeceği vurgulandı. Böylelikle hem ücretsiz hem de 1 TL'ye ekmek verilecek.