Koronavirüs tedbirlerine tepkiler sürüyor. Son olarak kapanmada alkol satışının yasaklanmasına ünlü müzik grupları ve müzisyenler tepki gösterdi. Moğollar, Yüksek Sadakat, Duman, Mor ve Ötesi, Hayko Cepkin, Ogün Sanlısoy gibi ünlü rockçıların başlattığı a

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açılamada tam kapanma duyurusu yapmış ancak genelge yayınlandıktan sonra yine yasakların sadece belirli vatandaşlara uygulandığı ve kimi yasakların virüs ile mücadele ile ilgisi olmadığı tartışmaları başladı. 

Bugüne kadar kesilen maske cezalarının da ikiyüzlüce olduğu tartışmaları sürerken alkol yasağı tartışmaları da duruma eklendi. Dün alkol satışının tam kapanma sürecinde yasaklandığı açıklanmıştı. Tepkiler sürerken ünlü sanatçılar da bu duruma kayıtsız kalmadı. 

Önce ünlü rock müzik grubu Duman Twitter hesabından sevilen şarkısının sözlerinden "İçerim ben bu akşam" diyerek yazdı. Ardından Mor ve Ötesi grubu Cambaz şarkısından "bak bu son perde, oyun yok bundan sonra ışık yok hiçbir şey yok..." sözlerini alıntılayarak yazdı. Bu tweeti de Yüksek Sadakat grubu alıntıladı ve ünlü şarkısı Haydi Gel İçelim'den "Bu evrende bir tozsun Tarih seni unutsun Haydi gel içelim" diyerek yazdı.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Bu tweeti de Moğollor "Yeşili inekler yedi Denizi de timsahlar Hazineyi yamyamlar Memleketin içine ediverdiler gari Gari de gari gari" diye yazarak alıntıladı. Başarılı müzisyen Hayko Cepkin'de bu tweeti alıntıladı ve "Kaaaaan emdiler Kööör ettileeer Göz diktileeeer gööör Kul ettiiileeer Çok gördüleeer Boook ettileeer Kaaaaaç" diyerek yazarak akımı sürdürdü.

Ünlü sanatçıların bu akımı kısa süre içinde binlerce beğeni ve yorum alırken tartışmalar hala sürüyor.