Aloe vera, güneş yanığını yatıştırmanın en iyi yollarından biri olarak bilinir. Jel formunda, yapışkan, yapışkan madde sıcak teninizde serin bir balsam gibi hissedilir. Fakat aleo veranın faydaları sadece bu kadarla da sınırlı değil. Aloe Vera suyu içmek de genel sağlığa çok fayda sağlıyor. İşte Aloe Vera suyu içmenin faydaları…

Güneş yanıklarına çözüm olması Aloe Vera’nın tek süper gücü değil. Kayıtlı diyetisyen Beth Czerwony, RD , “Aloe mütevazı bir bitkidir” diyor. "Gerçekten o kadar da özel görünmüyor. Ama aslında birçok fayda sağlayabilir.” İster inanın ister inanmayın, aloe vera suyu içmek, bitkiden sağlık yararları elde etmenin en iyi yollarından biridir. İşte Aloe Vera suyu içmenin faydaları

Aloe suyu nedir?

Aloe vera suyu yapmak çok basit bir işlemdir. Sağlıklı, olgun aloe vera bitkilerinden birkaç yaprak kopararak başlayın. Bunları yastık gibi düşünün - sadece kuş tüyü veya tüy yerine yapraklar jelle dolu bir yastıktır.

Daha sonra yaprakları dikkatlice kesin. Gördüğünüz jeli çıkarın ve suyla karıştırın. Presto - artık yudumlamak için lezzetli aloe vera suyunuz var.

Bu basit içeceğin sağlığa bu kadar çok faydası olduğuna inanmak zor olabilir. Ancak Czerwony, sadeliğinin bir artı olduğunu belirtiyor. Aloe vera bazlı losyonların aksine, aloe vera suyunun etkisi kimyasallar, kokular veya diğer maddeler tarafından inceltilmez.

“Aloe vera suyunun kendisi çok daha güçlü” diyor. "Özelliklere bakıyorsak, meyve suyundan topikal olarak kullanmaktan daha fazla paranızın karşılığını alacaksınız."

aloe-vera-suyu-icmenin-faydalari-3

Aloe vera suyunun faydaları

Aloe vera suyu her şeyden önce antioksidanlar veya diyabet ve kalp hastalığı gibi durumlar geliştirme şansınızı azaltmaya yardımcı olan maddeler içerir. Ancak aloe vera suyu, önlemenin ötesinde faydalar sunar.

Düşük kalorili, düşük şekerli bir seçenek

Düzenli meyve suları her zaman sağlıklı değildir. Yeni başlayanlar için hepsinde yüksek oranda gerçek meyve yok. Birçoğu ayrıca şeker ekledi - ve birçoğu. Ancak aloe vera suyu sağlıklı bir seçenektir. Czerwony, sekiz onsluk bir porsiyonun protein, yağ veya karbonhidrat bakımından yüksek olmadığını, sadece sekiz kaloriye sahip olduğunu ve şekerin düşük olduğunu söylüyor. Czerwony, “Oldukça tarafsız” diyor. “Tek başına içebilir veya smoothielerinize koyabilirsiniz.”

Cildi temizlemeye yardımcı olur

Konut Sahibi Olmanın Tam Sırası! Ev Sahipleri Fiyatları Düşürdükçe Düşürüyor! Konut Sahibi Olmanın Tam Sırası! Ev Sahipleri Fiyatları Düşürdükçe Düşürüyor!

Mantıksız görünebilir, ancak susuz kaldığınız için sıklıkla sivilce geliştirirsiniz. Sonuç olarak, cildiniz daha fazla yağ üretir ve bu da sivilcelerin çıkmasına neden olur. Czerwony, “ Aloe vera suyu içiyorsanız, su içeceksiniz” diyor. "Bu, cildinize ekstra nem verecek ve böylece sivilce yaşama şansınız daha az olacak."

Kabızlığı giderir

Kabızsanız, iyi haber. Aloe vera suyunun dokusu, özellikle daha yumuşak hale getirerek kakanızın kıvamını etkileyebilir.

Mide ekşimesini azaltır

Mide ekşimesi midenizdeki asit yemek borunuza ulaştığında ortaya çıkar. Küçük bir 2015 çalışmasının sonuçları, aloe vera suyunun midenizde mide ekşimesine neden olan asidin bir kısmını hafifletebileceğini gösterdi.

Göz sağlığını koruyun

Aloe vera suyu, tipik olarak turuncu ve sarı sebze ve meyvelerde bulunan bir antioksidan olan beta karoten ile doludur. Vücudunuz beta karoteni genel göz sağlığıyla bağlantılı bir vitamin olan A vitaminine dönüştürür.

Bazı vitamin ve minerallerin alımını artırın

Aloe vera suyu, örneğin bağışıklık fonksiyonuna yardımcı olan çok yönlü bir vitamin olan C vitamini ile kalsiyum ve magnezyum içerir. Czerwony, "Kas ağrıları olan birçok insanda genellikle kalsiyum ve magnezyum düşüktür" diyor. "Aloe vera suyu içmek, diyetiniz düşükse bunları yenileyebilir."

aloe-vera-suyu-icmenin-faydalari

Ne kadar aloe vera suyu içmelisiniz?

Lezzetli olan her şeyde olduğu gibi, aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Czerwony, günde bir bardak aloe vera suyunun iyi bir sınır olduğunu söylüyor. “Daha fazla içmek size mutlaka daha fazla fayda sağlamayacaktır” diyor.

Ayrıca vücudunuzun buna nasıl tahammül ettiğini görmek için ilk başta daha az miktarda aloe vera suyu içmenizi önerir. Czerwony, “Ne zaman diyetinizde ani bir değişiklik olsa, vücudunuz 'Neler oluyor?' diyecektir” diyor. "Yavaş başlamak istiyorsun çünkü vücudun aloe vera suyuna nasıl tepki vereceğini gerçekten bilmiyorsun."

Aloe vera suyu içmeye karar verdiğinizde, bu adımı neden attığınıza da karar vermelisiniz. “Umut ettiğiniz sonuç nedir? Bazı insanlar sağlıklı olmak ister, ama bu ne anlama geliyor?” diye soruyor Czerwony. "Bazı insanlar, 'Hey, antioksidanlarla dolu. C vitamini, A vitamini, beta karoten ve her türlü iyi maddeye sahiptir. Diyetimde bunu istiyorum.' Tamam, bu mantıklı."

Her gün aloe vera suyu içilir mi?

Czerwony, aloe vera suyunun her gün içilmesinin güvenli olduğunu söylüyor. Ancak çok fazla içmek kramp veya ishale neden olabilir. Bu da elektrolit dengesizliğine neden olabilir. “Bu gastrointestinal semptomlardan bazılarına sahipseniz, muhtemelen gün aşırı veya her üç günde bir aloe vera suyu içmelisiniz” diyor.

Diyetinize aloe vera suyu ekliyorsanız, kendinizi kontrol etmek ve başladığınızda nasıl hissettiğinizi takip etmek iyi bir fikirdir. Czerwony, “Haftalarca her gün alıyorsanız ve herhangi bir fayda görmüyorsanız, yapmayın” diyor. “Sana faydası olmayacaksa vücuduna fazladan şeyler koyma.”

Her şeyden önce, herhangi bir ciddi diyet değişikliği yapmadan önce doktorunuza danışmanız da her zaman iyi bir fikirdir. Czerwony, "Ne zaman farklı bir şey denesen, doktoruna haber ver," diye tavsiyede bulunuyor. “Ani karın kramplarınız varsa ve nedenini bilmiyorsanız, aloe vera suyu olabilir. Bunun ne olduğunun farkında bile olmayabilirsiniz. Ancak doktorunuz diyetinizi değiştirdiğinizi bilirse size bırakmanızı söyleyebilir.

“İnsanlar bir şeyin doğal olup olmadığını, istediğiniz kadar ona sahip olabileceğinizi düşünüyor” diye ekliyor. "İnsanlara her zaman bir şeyin doğal olması, zararlı yan etkileri olmayacağı anlamına gelmediğini söylerim."