Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Partisi'nin TBMM grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde emekli Bayram ikramiyeleri ve altılı masanın toplantıları vardı. Emekliler Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan güzel bir haber bekliyor da ancak Erdoğan'ın yaptığı açıklama ile birlikte bayram ikramiyelerinin 1100 TL olarak kalacağı kesinleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilerin Bayram ikramiyeleri ile ilgili Bugün AK Parti grup toplantısında konuştu. Emekli vatandaşların beklentilerini boşa çıkaran açıklamayı Dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yapmıştı. Bir süredir emekli Bayram ikramiyelerine zam beklentisi bu açıklama ile birlikte Hayal olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilere yeni bir sürpriz yapabileceği düşünülüyordu ancak bugün grup toplantısında konuşan Erdoğan emekli Bayram ikramiyelerinin 1100 TL olarak hesaplara geçeceğini doğruladı.

Bayram ikramiyeleri 1100 TL olarak yatacak

Ramazan Bayramı için geri sayım başlarken emekli vatandaşlar günlerdir Bayram ikramiyelerine zam yapılmasını bekliyordu. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Dün bir açıklama yaparak Bayram ikramiyeleri ile ilgili herhangi bir zam konusunun gündemde olmadığını söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 28 29 Nisan tarihlerinde Bayram ikramiyelerinin hesaplara 1100 TL olarak yatacağını dile getirdi. Emekli vatandaşların hayalleri bu açıklama ile birlikte yıkıldı ancak herkesin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir inisiyatif kullanması beklentisi vardı.

16 Milyon Emekliyi İlgilendiren 7500 TL'lik Ödeme Bankada Kuyruğa Neden Oldu! 16 Milyon Emekliyi İlgilendiren 7500 TL'lik Ödeme Bankada Kuyruğa Neden Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Ak Parti grup toplantısında emeklilerin beklediği müjdeyi vermedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in söylediği gibi emekli Bayram ikramiyelerinin 1100 TL olarak hesaplara geçeceğini söyleyen Erdoğan bu konuda Daha fazla konuşmaktan da kaçındı.

2500 TL ikramiye beklentisi vardı

Emekli bayram ikramiyesi ile ilgili beklentiler son derece yüksektir. Hem artan enflasyon Hem de hayat pahalılığı nedeniyle emekli vatandaşlar Bayram ikramiyelerinin zamlı olarak hesaplara geçmesini bekliyordu. Hatta emeklilerin 2500 TL bayram ikramiyesi beklentisi vardı. Ancak 1500tl olabileceği de konuşuluyordu. Her iki beklentiler boşa çıktı. Emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi 1100 TL’de kaldı.