Altın fiyatları, artan enflasyon rakamları, döviz kurlarında yaşanan oynaklık ve tabii ki de Rusya Ukrayna Savaşı nedeniyle son günlerde giderek tırmanıyor. Bugün 18 Nisan 2022 altın fiyatları son 5 haftanın zirvesine çıkarken hala yükselişini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde birçok uzman yaptığı açıklamalarla Mayıs ayını işaret etmiş ve Altın fiyatlarının daha da yükseleceğini söylemişti. Peki, altın fiyatları Daha ne kadar yükselecek? Altın alınmalı mı yoksa satılmalı mı?

Rusya Ukrayna Savaşı, döviz kurlarında yaşanan hareketlilik ve tabii ki de artan enflasyon rakamları nedeniyle altın fiyatları her gün yükselmeye devam ediyor. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ise yatırım yapmayı düşünenlere uyarılarda bulunuyor. Altın alımı için bunun son fırsat olduğunu söyleyen İslam Memiş, Mayıs ayında Altın fiyatlarının rekor üstüne rekor kıracağını belirterek altın borcu olanların hemen ödemesi gerektiğini dile getirdi. Peki Altın fiyatları ne olur? Altın Daha ne kadar yükselecek? 18 Nisan 2022 güncel altın fiyatları ve detaylar haberimizde...

18 Nisan 2022 güncel altın fiyatları

Rusya Ukrayna Savaşı başladığı günden bu yana yükselişini sürdüren altın fiyatları Avrupa Birliği tarafından yapılacak açıklama ve beklentisi ile daha da artmaya başladı. Gram altın 18 Nisan 2022 şu saatlerde 938 lira civarında seyrediyor. Altının önlenemez yükselişi sürerken özellikle gelecek günlerde bizi neyin beklediği vatandaşlar tarafından da merak ediliyor. Bu konuda açıklama ise altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten geldi. Daha önce yaptığı tüm açıklamalar ve analizler tutan İslam Memiş vatandaşlara bu son fırsat uyarısında bulundu.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

altin-fiyatlari-artacak-bu-tarihten-once-mutlaka-altin-alin-baska-firsat-vermeyecek-3

Altın fiyatları Mayıs ayında rekor üstüne rekor kıracak

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, mayıs ayı için önemli uyarılarda bulunarak altın almayı düşünen vatandaşların hemen alması gerektiğini söyledi. Güncel altın fiyatları 938 lira civarında seyrederken özellikle altın borcu bulunanların da bir an önce ödemesi gerektiğine dikkat çeken İslam Memiş, Altının bir daha bu fırsatı vermeyeceğini dile getirdi. İslam Memiş daha önce yaptığı uyarılarda da gram altın fiyatlarının Mayıs ayında 1450 lira seviyelerine kadar çıkabileceğini söylemişti. Mayıs ayında beklenen FED faiz kararı da dahil olmak üzere Altın fiyatlarını etkileyecek çok fazla kalem bulunuyor. Bu nedenle vatandaşların geç kalmadan borçlarını ödemeleri aynı zamanda yatırım yapmak isteyenlerin de bu seviyede yatırım yapmaları tavsiye ediliyor.