Gram altın fiyatları Yeni haftaya düşüşle başlamıştı. Ancak kısa süreli düşüşün ardından yeniden yükselmeye başlayan gram altın şu anda 927 lira seviyelerine kadar çıktı. Ons altın fiyatları ise şu anda uluslararası piyasalarda yatay seyirden işlem görmeye devam ediyor. Peki, altın uzmanları ne diyor? Altın yorumları güncel ne? 11 Nisan 2022 güncel altın fiyatları ve detaylar haberimizde…

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Ons altın fiyatları geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yükselmiş ve doğal olarak gram altın fiyatı da değer kazanmıştı. Cuma günü gram altın günü 0,8 yükselişle 923 lira seviyelerinde kapattı. Bugün ise güne düşüşle başlayan gram altın kısa süre önce yeniden yükselmeye başladı. Altının gram fiyatı şu sıralar 927 lira civarında işlem görüyor. Peki, altın fiyatları yükselecek mi yoksa düşecek mi? Uzmanlar ne diyor? Altın piyasası son durum ve detaylar haberimizde...

11 Nisan 2022 güncel altın fiyatları

Gram altın fiyatları yeni haftaya düşüşle başlamıştı ancak öğleden sonra yeniden yükselişe geçti. Şu anda gram altın 927 lira civarında İslam görürken çeyrek altın ise bin 515 TL civarına yükseldi. Cumhuriyet altını bugün 6177 liradan satılıyor. Şu dakikalarda uluslararası piyasalarda ons altın fiyatı ise 1946,5 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Altın yorumları

Altın uzmanları ise Rusya Ukrayna Savaşı'nda çatışmaların şiddetlendiği ihtimali, Çin'de yeni tip koronavirüs salgını da artmaya devam eden bakan sayıları Nedeniyle piyasaların yeniden hareketlendiğini söylüyor. Ayrıca bu hafta Avrupa Merkez Bankası son yılların en yüksek seviyelerine kadar çıkan enflasyon sonrası Bazı kararlar alacak. Yatırımcılar bu kararları yakından takip ediyor. Avrupa Merkez Bankası'nın Perşembe günü yapacağı toplantı sonrasında piyasaların yeniden hareketlenebileceğini söyleyen uzmanlar, altın fiyatlarının yükselebileceğini dile getirdi. Altın uzmanları, teknik açıdan altının ons fiyatında 1920 doların destek 1960 doların ise direnç olacağını dile getiriyor.