Altın kahini olarak bilinen ve daha önce doların 18 lirayı aştığı dakikalarda “dolar çökecek” uyarısı yapan İslam Memiş, Yeni açıklamaları ile adeta bomba etkisi yarattı. Bugüne kadar altın fiyatları ile ilgili her tahmini tutan İslam Memiş haziran ayı için öyle kehanetlerde bulundu ki akıllara durgunluk verdi. İslam Memiş Haziran ayında kabinenin tamamen değişeceğini ve doların 13,80 olacağını öne sürdü.

Altın kahini İslam Memiş'ten bomba iddia: Dolar 13,80’e düşecek, kabine tamamen değişecek, erken seçim kapıda! Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın ve dolar fiyatları hakkında yaptığı tahminlerle yatırımcılara yardımcı olmaya devam ediyor. İslam Memiş daha önce yaptığı açıklamada doların 18 lira olduğu saatlerde dolar çökecek uyarısında bulunmuş ve vatandaşların dolarlarını satmasını istemişti. Bu tahmini tutan İslam Memiş O günden sonra yaptığı her tahmini tutturdu ve neredeyse artık altın kahini olarak anılmaya başlandı. İslam Memiş Bugün yeni bir yazı yayınlayarak Haziran ayına ilişkin önemli uyarılarda bulundu. İslam Memiş'in bomba Haziran ayı tahminleri herkesi şaşkına çevirdi. Çünkü ünlü altın ve para piyasaları uzmanı Haziran ayında kabinenin tamamen değişeceğini aynı zamanda dolarında 13,80 lira seviyelerine düşeceğini iddia etti.

altin-kahini-islam-memisten-bomba-iddia-dolar-1380e-dusecek-kabine-tamamen-degisecek-erken-secim-3

Mayıs ayı hazırlık ayı olacak

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş sık sık yaptığı açıklamalarda Nisan ayının mayıs ayı için hazırlık ayı olduğunu söylüyor. Mayıs ayında küresel piyasalarda adeta fırtına yapacağını belirten İslam Memiş, Türkiye'nin bu süreçte Kısa vadeli bocalayacağını söyledi. Daha önce hiç gelişmeler ile ilgili düşüncelerini aktardığını belirten İslam Memiş, Mayıs ayında Türkiye'nin dış etkenlerden olumsuz etkileneceğini dile getirdi.

Mayıs ayında gram altın 980 lira olacak

İslam Memiş mayıs haziran ayında çıkacak olan fırtınada yeni fırsatların da gündeme geleceğini dile getirdi. Aslında yılın 3. çeyreği için iç gelişmelerin önemli mesajlar vereceğini belirten Memiş, Dolar TL kurunun Mayıs'ta 15,50 liraya kadar yükselebileceğini altın ve gümüş gibi değerli metallerin gram bazındaki yükselişini kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Gram altının 960-980 lira seviyelerine çıkacağını belirtirken Gümüşün gramının ise 12-12,50 TL civarına yükseleceğini söyledi.

16 Milyon Emekliyi İlgilendiren 7500 TL'lik Ödeme Bankada Kuyruğa Neden Oldu! 16 Milyon Emekliyi İlgilendiren 7500 TL'lik Ödeme Bankada Kuyruğa Neden Oldu!

altin-kahini-islam-memisten-bomba-iddia-dolar-1380e-dusecek-kabine-tamamen-degisecek-erken-secim-4

Dönüşü yok derken düşecek

Haziran ayı tahminlerini de bomba gibi peş peşe sıralayan İslam Memiş, artık herkesin bu işi dönüşü yok Bitti dediği zaman da doların yeniden düşüşe geçeceğini söyledi. Dolar-TL kurunun 13.80 TL seviyelerine geri döneceğini söyleyen Memiş, Adeta bir sağ gösterip sol vurma tekniği uygulayacağını ifade etti. Nisan ayında birçok liderin Türkiye'yi ziyaret edeceğini belirten İslam Memiş, yeniden barışma ve dış politikada normalleşme süreci sayesinde sıcak para akışının yaşanacağını ifade etti. Sıcak paranın iç piyasalara salınması ile birlikte ekonominin yavaştan bir toparlama içine gireceğini de ekleyen İslam Memiş, Rus işadamlarının şu anda Türkiye'de kaldığını ve nakit para ile birlikte Türkiye'de beklemeyi tercih ettiklerini dile getirdi. Ayrıca Suudi Arabistan'dan da beklenen nakit para akışının sağlanacağını belirten İslam Memiş, Cemal Kaşıkçı dosyasının devredilmesi ile beraber bu hamlenin geri dönüşünün geçici süre de olsa olumlu olacağını ifade etti.

Haziran ayında kabine tamamen değişecek

İslam Memiş Haziran ayı ile ilgili tahminlerine adeta deprem etkisi yaratacak bir yenisini daha ekledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabinede değişiklik yapacağını söyleyen İslam Memiş, 2021 yılının Aralık ayında söylediği değişimin 4 aylık süreçte gerçekleştiğini belirterek devamının geleceğini ekledi. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekibinde büyük bir değişime gideceğini tahmin ettiğini belirten Memiş, eski başarılı ekibin yeniden toplanacağını dile getirdi.

altin-kahini-islam-memisten-bomba-iddia-dolar-1380e-dusecek-kabine-tamamen-degisecek-erken-secim-2

Erken seçim olacak iddiası

Bomba gibi bir düşüncesi daha olduğunu söyleyen İslam Memiş, siyasi hamile sebebiyle ekibin değiştiğini sıcak para akışı nedeniyle döviz kurunun gelir gerilediğini ve mevsim etkisi ile de Enflasyonun durduğunu belirterek sonrasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim çağrılarına hodri meydan diyeceğini öne sürdü.