Her söylediği çıkan altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Dolar kuru konusunda vatandaşları uyardı. Türkiye’de dün açıklanan enflasyon rakamlarının yüzde 61 çıktığını ancak buna rağmen borsanın yükseldiğini ve dolarını sabit kaldığını söyleyen Memiş, Bunun hiç sağlıklı olmadığını dile getirdi. İslam Memiş doların fena patlayacağını söyleyerek yatırım yapmak isteyen vatandaşları uyardı.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş veriyor dolar 18 TL'ye kadar yükseldiğinde vatandaşları uyarmış ve doların çökeceğini söylemişti. İslam Memiş'in Bu açıklamasından sadece saatler sonra dolarda büyük çöküş gerçekleşmişti. Bu defa doların yükseleceği konusunda uyarılarda bulunan İslam Memiş, mart ayı enflasyon rakamının 20 yılın rekorunu kırdığını ve yüzde 61 çıktığını belirterek, Buna rağmen Borsa İstanbul'un %2 değer kazanmasının hiç normal olmadığını söyledi. Ayrıca dolar kurunun da bu rakamlara rağmen sabit kalmasının sağlıklı olmadığını belirten Memiş, Günün birinde doların fena patlayacağını söyledi.

Tekrar 18 lira seviyelerine çıkacak

Altın kahini olarak bilinen altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, dolar kurunun yeniden 18 lira seviyelerine çıkacağı yönünde uyarılarda da bulundu. Bunun muhtemel bir tahmin olduğunu belirten Memiş, büyük fırtınanın Mayıs ayında başlayacağını ve eylül sonuna kadar devam edeceğini dile getirdi. Dolar ve altın almak isteyen vatandaşlara da önemli uyarılarda bulunan Memiş, para piyasaları hakkında bir video yayınladı.

altin-kahini-yine-fena-konustu-dolar-18-lirayi-gececek-herkes-siper-alsin-mayis-ayinda-ortalik-t-3

Halkın hissettiği enflasyon %120'den fazla

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş sosyal medya hesabından yayınladığı videoda mart ayı enflasyon rakamlarının %61 açıklandığını ancak halkın %120 ve üstünde enflasyon hissettiğini dile getirdi. Enflasyonla mücadele etmek için tamamen zihniyetin değişmesi gerektiğini vurgulayan İslam Memiş, Böyle giderse vatandaşların artık gram gram alışveriş yapmak zorunda kalacağını dile getirdi. Hükümetin bir an önce beni kurtaran politikalardan sıyrılması ve enflasyon ve tarım politikasının Milli Mücadele politikasına dönüşmesi gerektiğini belirten Memiş, ülkenin her geçen gün kan kaybetmeye devam ettiğini ifade etti.

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..

Dolar fena patlayacak

Enflasyon politikaları ve tarım politikaları konusunda iyimser düşünemediğini belirten Memiş, %61 enflasyon çıkmasına rağmen Borsa İstanbul'un yükselmeye devam ettiğini bunun da hiç sağlıklı olmadığını dile getirdi. Dolar kurunun %61 enflasyon oranına rağmen 14.70 lira civarında sabit kaldığını belirten Memiş, günün birinde fena patlayacağını ifade etti. İslam Memiş dolar kurunun Aralık ayında olduğu gibi yeniden 18 lira seviyelerine görebileceğini Hatta geçebileceğini söyledi.

Altın yapan yaptı

Altın fiyatları ile ilgili de konuşan İslam Memiş, Nisan ayının final ayağı olduğunu söyledi. Altın yapanın bu ay yapması gerektiğini belirten Memiş, Altın yapmayanların büyük bir zarar içerisinde olacağını dile getirdi. Mayıs ayında büyük fırtınaya hazır olmak gerektiğine dikkat çeken İslam Memiş, küresel piyasalarda ciddi anlamda daralma olduğunu FED beklentileri nedeniyle ortalığın toz duman olacağını söyledi.

Eylül ayına kadar fırtına Kopacak

Büyük fırtınanın Mayıs ayında başlayacağına dikkat çeken İslam Memiş, Eylül ayına kadar çok sert bir şekilde yükselişler göreceğinize dile getirdi. Şu anda kademeli alım yapmak için döviz kurlarının çok ucuz olduğunu söyleyen Memiş, gram altının 900 liranın altında olması durumunda hemen altın almak gerektiğini dile getirdi. Nisan ayında döviz ve altın alımı için son fırsat olacağını dile getiren demiş, Mayıs ayında döviz ve altının önüne geleni parçalayacağını ifade etti.