Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Milyonlarca emekli ise bayram ikramiyeleri için gün sayıyor. Türkiye'de 13,5 milyon emekliye dini bayramlar öncesinde bayram ikramiyesi ödeniyor. Aynı zamanda dul ve yetim aylığı alanlar, şehit ve gazi yakınları da ikramiye ödemelerinde faydalanabiliyor. Ramazan Bayramı'na kısa süre kala Bayram ikramiyeleri için tarih verildi.

Emekliye bayram ikramiyesi son dakika gelişmeleri milyonlarca emekli tarafından yakından takip ediliyor. Her  yıl olduğu gibi bu yıl da dini bayramlar öncesinde emekli vatandaşlara bayram ikramiyesi verilecek. Bayram ikramiyeleri geçtiğimiz yıl enflasyon oranında zamlanmış ve 1100 TL olmuştu. 2022 ikramiye tutarı henüz açıklanmadı. Ancak emekli vatandaşların bayram ikramiyesi için zam beklentileri devam ediyor. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2022? bayram ikramiyesi ne kadar olacak?

Nihayet tarih belli oldu: Bayram ikramiyeleri o gün hesaplara yatacak!

Milyonlarca emeklinin faydalandığı Bayram ikramiyelerine yapılacak olan zam Her gün emeklilerin gündeminde. Geçtiğimiz yıl bayram ikramiyelerine enflasyon oranında zam yapılmıştı. Bu yılda emekli vatandaşlar enflasyon oranında zam beklentisi içine girdi. Emeklilerin beklediği gibi olursa Bayram ikramiyeleri 1500-2000 TL arasında çıkacak. Her bayram öncesinde yatacak olan ikramiyelerle birlikte emekliler rahat bir nefes alma şansına sahip olacak. Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu 2022?

Zam oranı netleşti mi?

Sosyal Güvenlik Kurumu dini bayramlar öncesinde emekli vatandaşlara bayram ikramiyesi ödemesi yapıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile başlayan bayram ikramiyesi ödemeleri ilk olarak 1000 TL şeklinde hesaplara yatmıştım ancak geçtiğimiz yıl bayram ikramiyelerine enflasyon oranında zam yapıldı ve hesaplara 1100 TL ödeme geçildi. Bu yıl da bayram ikramiyelerine zam yapılacağı tahmin ediliyor. Artan enflasyon nedeniyle emekli vatandaşlar geçilmekte güçlük çekerken Bayram ikramiyesine zam bekliyor. Eğer Bayram ikramiyelerine enflasyon oranında zam yapılırsa 1500-2000 TL aralığına çıkacak. Yani emekli vatandaşlar iki bayram öncesinde toplamda en az 3 bin TL ödeme alma şansına sahip olacak. Emekli Bayram ikramiyesine Zam konusunda son kararın yapılacak olan kabine toplantısında verilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önümüzdeki günlerde toplanacak olan kabineden sonra Erdoğan'ın zam kararını açıklayacağı tahmin ediliyor.

nihayet-tarih-belli-oldu-bayram-ikramiyeleri-o-gun-hesaplara-yatacak-3

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Bayram ikramiyesi ödemeleri tarihi belli oldu

Bu yıl Ramazan Bayramı 2 Mayıs tarihinde başlayacak nokta emekli vatandaşlara her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramdan En az 1 hafta önce bayram ikramiyesi ödemesi yapılacağı tahmin ediliyor. Yani Nisan ayının son haftasında emekli vatandaşların ikramiye ödemeleri hesaplarında olacak.