Amsterdam günümüzde Avrupa’nın en popüler turizm bölgesi arasında yer alıyor. Çılgın bir gece beklentisi içerisinde olan İngiliz erkeklerine, Amsterdam’ın çekici gece eğlencelerine hatta direkt Amsterdam’a gelmemeleri konusunda çağrıda bulunuyor.

Amsterdam’ın gece hayatına uygun olması ve turistleri çeken bölgelerinin yer alması Amsterdam’ı turistler arasında fazlasıyla popüler bir hale getiriyor. Fakat Amsterdam’ın bu turist popülerliği konusunda bir şikâyeti olmasa da tek bir kırmızı çizgileri var ki o da İngiliz erkekleri. Amsterdam, çılgın bir gece yaşama beklentisi içerisinde olan İngiliz erkeklerinin ülkelerine ayak basmalarını istemiyor. Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam’da yer alan Belediye Konseyi, bizzat kendisinin internet üzerinden yaptığı açıklamaya göre Amsterdam’da çılgın bir gece arayışında olan genç İngiliz turistlere yönelik “UZAK DURUN” adında kampanya başlattığını belirtti.

Uluslararası medyaya kadar ulaştı

Amsterdam’da çılgın gece arayışında olan genç İngilizleri Amsterdam’dan uzak tutmak amacıyla “UZAK DURUN” kampanyası başlatan Amsterdam Belediye Konseyi, hedeflerinin 18-35 yaş İngiliz erkek turistlerin olduğunu belirtti. Uluslararası medyaya yansıyan kampanya haber oldu ve şu şekilde yansıdı: “Amsterdam’da erkeklere özel parti, Amsterdam’da bar bar gezip kafa dağıtma gibi terimleri internette arama yapan 18-35 yaşlar arasında olan İngiliz erkek turistler bu kampanyanın asıl hedefidir.”

İngiliz erkek turistlere uyarı

Sürekli eğlenmeyi amaçlamak isteyen İngiliz erkek turistlere, Amsterdam’a yaptıkları ziyaretlerinde sürekli eğlenme, bar bar gezme gibi eylemlerde bulunma ihtimallerine karşı İngiliz erkeklerine uyarıda bulunuldu. Uyarıda şunlar yer alıyordu: “Bu kampanya Büyük Britanya’da başlatılmıştır. Ayrıca kampanya 18-35 yaşlar arası erkekleri hedef almaktadır. İnternet üzerinden, erkeklerin araştırma yaptıkları konularının çıkmasının ardından bu araştırılan konuların yapılmamasını sağlamak adına bu kampanya, ‘çılgın vakitler geçirmek için’ Amsterdam’ı ziyaret edecek olan veya eden rahatsız edici turistleri hedef almaktadır. Ardından oluşacak olan sonuçları da engellemektir.”

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

Caydırıcı reklamlar yayınlanacak

Kampanyanın duyurulmasının ardından Hollandalı yetkililer, kampanyanın etkili olması adına caydırıcı reklamlar yapacaklar ve bunları yayınlayacaklar. Kampanya içerisinde yer alan tarife birebir uygun İngiliz erkeklere yönelik reklamlar olacak. Bu kampanya kapsamında oluşturulan kurallara uyulmaması durumda ise kategori olarak ayrılarak çeşitli cezalara tabii tutulacaklar. Aşırı uyuşturucu ve alkol kullanımında para cezası, tutuklanma veya hastaneye kaldırılma gibi sonuçların olacağı reklamlarda belirtilecek. Kampanya her ne kadar İngiliz turistler için başlamış olsa da bu rahatsızlıkları yaratma ihtimali olan diğer uyruklu turistlerin de dahil olacağı belirtildi.