Ankara'da EGO otobüs bilet fiyatlarına yeni zam geliyor. Güncel fiyat listesi paylaşıldı ve neden zam yapıldığına dair bilgi verildi. Tam bilet fiyatının 10 TL'ye çok yaklaşması ise şaşırttı. İşte Ankara'da ulaşımı kullanacak vatandaşların ve öğrencilerin ödemesi gereken bilet fiyatı...

Ankara'da EGO otobüsleri için zam kararı alındı. Öyle ki EGO Genel Müdürlüğü'nden gelen haberle birlikte yakın zaman sonra otobüs biletlerinde tam bilet, öğrenci bilet ve öğrenci abonman fiyatlarında bir artış yaşanacağı belirtildi. Bu artışın önüne geçebilecek tek şeyin CNG fiyatının düşürülmesi olduğu da yazıldı. 

CNG Fiyatı Çok Arttı!

1 metreküp CNG'nin 2019 Nisan ayında 1.67 TL olması ve şu an 20.77 TL olmasıyla aradaki dev uçurum gözler önüne serildi. Fiyatlar bu kadar artmışken ve Ankara'daki EGO otobüslerin %84'ünün CNG'li olmasından ötürü zam kararı zorunlu olarak gerçekleşti.

Cumhurbaşkanına Seslenildi!

EGO Genel Müdürlüğü, yaptıkları kamuoyu açıklamasında Cumhurbaşkanı, Bakanlıklar ve BOTAŞ'a konuyla ilgili yazı gönderdiklerini ifade etti. CNG fiyatının düşürülmesi konusunda da çağrıda bulundu. Eğer bu çarğıya karşılık verilir ise ulaşım ücretlerindeki zam geri çekilebilir. Öte yandan zammın yüzdesi de düşebilir.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

EGO Otobüs Fiyatları Ocak 2023

EGO otobüs fiyatlarında tam bilet 9.50 TL, öğrenci bilet 4,50 TL ve öğrenci abonman 140 TL olacak. Otobüs bilet fiyatlarına gelecek zammın 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtiliyor. Bu süre zarfında hangi gelişmelerin meydana geleceği de netleşecek.