Her yıl kutlanan özel günlerden biri olan Anneler Günü için araştırmalar başladı. Mayıs ayına yavaş yavaş yaklaşılırken Anneler Günü için de heyecan arttı. Bu özel günün bu yıl hani güne denk geldiği merak konusu oldu.

Gözden kaçırmayın

Cedi Osman ile Ebru Şahin Nişanlandı! Ebru Şahin ile Cedi Osman Ne Zaman Evleniyor? Cedi Osman ile Ebru Şahin Nişanlandı! Ebru Şahin ile Cedi Osman Ne Zaman Evleniyor?

Her yıl kutlanan özel günlerden biri olan Anneler Günü için araştırmalar başladı. Mayıs ayına yavaş yavaş yaklaşılırken Anneler Günü için de heyecan arttı. Bu özel günün bu yıl hani güne denk geldiği merak konusu oldu. Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü için geri sayım başladı. Sevgi ve fedakarlığın en büyük sembollerinden biri olan annelerin bu özel günü için her yıl özel kutlamalar yapılıyor. Peki, Anneler Günü ne zaman 2022? Türkiye’de Anneler Gününe kaç gün kaldı? Anneler Günü bu yıl hangi güne denk geliyor? İşte detaylar…

Anneler Günü Ne Zaman 2022?

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü için bu yıl yine heyecan dolu bir bekleyiş var. Sevgi, fedakarlık ve hiç bitmeyecek bir hoşgörünün en büyük sembolü olan annelerin bu özel günü için meraklı araştırmalar devam ediyor. Annelerin sonsuz sevgisi ve fedakarlıkları her ne kadar tek bir güne sığdırılamasa da Anneler Günü, onlara verilen değeri gösterebilmek için büyük bir şans tanıyor. Bu yıl Anneler Günü 8 Mayıs tarihine denk geliyor. 8 Mayıs 2022 Pazar günü, Anneler Günü olarak kutlanacak.

anneler-gunu-ne-zaman-2022-anneler-gunune-kac-gun-kaldi-hangi-gune-denk-geliyor-1

Anneler Günü İlk Ne Zaman Kutlandı?

Annelerin Günü ile ilgili ilk resmi kutlama önerisi, 1872 yılında Amerika’da Julia Ward Howe tarafından barışa adanan bir gün olarak tasarlandı ve Boston’da yürüyüşle başladı. Tarihler 1907’yi gösterirken annesinin ölüm yıldönümü olan Mayıs ayının ikinci pazarının ‘Anneler Günü’ olarak kutlanması için bir kampanya başlatan Philadelphialı Anna Jarvis’in başlattığı bu kampanyadan bir yıl sonra bu tarih, Philadelphia’da Anneler Günü olarak kutlanmaya başlandı. Anneler Günü kutlamaları 1911 yılında hemen hemen her ülkeye yayıldı. 1914 yılında ABD Başkanı Woodrow Wilson tarafından yapılan resmi bir açıklamayla Mayıs ayının ikinci Pazarı ‘Anneler Günü’ olarak ilan edildi. Türkiye’de Anneler Günü ilk kez 9 Mayıs 1955’te kutlanmaya başlandı.