Alparslan Büyük Selçuklu isimli tarihi dizide Akça Hatun’u oynayan Fahriye Evcen hakkında sarsıcı bir iddia ortaya atıldı. İzleyenleri ekran başına kitleyen Fahriye Evcen kritik sahneleriyle de reytingleri etkilemekteydi. Ancak şimdi duyumlar Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Akça Hatun’un rolünün biteceği yönünde.

Alparslan Büyük Selçuklu’da sarsıcı iddia! Akça Hatun, Fahriye Evcen sezon finalinde ayrılıyor!

Barış Arduç’la beraber oynadık başrolü paylaştıkları, TRT 1 ekranlarının en sevilen dizilerinden birisi olan Alparslan Büyük Selçuklu pazartesi akşamları yayınlanmaya devam ediyor. Fakat senaryo baştan aşağıya değişiyor. İlk bölümden itibaren geniş bir kitleye erişen dizide Fahriye Evcen kadar Barış Arduç’un da senaryoyla olan uyumu beğeni topluyor.

Aksiyon sahnelerinin epey yer aldığı Alparslan Büyük Selçuklu dizisi için yapılan iddia üzücü oldu. 27. bölümünde sezon finali yapacak dizide Akça Hatun’un 2. sezonda olmayacağı söylendi. Dolayısıyla yeni sezonda Fahriye Evcen’i izleyicilerin göremeyeceği iddia edildi.

Alparslan Büyük Selçuklu yeni sezon için Akça Hatun’un dizide rol alamayacağı iddiasını ortaya attı. Bundan sonra Akli Film imzalı dizide rol almayacak olan Fahriye Evcen’in yeni sezonda yeni hikayeyle başka bir yapımla anlaşma yapabileceği durumu kulis iddialarının arasında yerini aldı.

aaaa

Doğum sonrasında oğlu Karan’la ilgilenen Fahriye Evcen, uzun süre setlerden uzak durup sonrasında Alparslan Büyük Selçuklu dizisi için Barış Arduç ile partner olmuştu. Akça Hatun karakterini canlandıran Fahriye Evcen bu karakterle fazlasıyla sevilmişti.

Fahriye Evcen Kimdir?

Fahriye Evcen, 1986’nın 4 Haziran gününde doğmuştur. Almanya Solingen’de dünyaya gelen Evcen, aslen Samsun Bafralıdır. Aynı zamanda anne tarafı Çerkes kökenli, baba tarafı da Yunanistan Kavalalı’dır.

Eski bir röportajında Almanya’da ailesiyle zor zamanlar geçirdiğini söylemiştir. Evcen 7 yaşındayken Soligen şehrinde Alman Neo-Naziler Türklerin yaşadığı evleri kundaklamaktaydı, dikkat çekmemek adına evlerinin ışıkları kapalı otururlardı. Çocukluğunda buna benzer zor zamanlar yaşadığını belirtti.

Türkiye’ye tatile geldiğinde Oya Aydoğan’ın programında seyirciyken yapımcı olan İbrahim Mertoğlu ile tanıştı. Sosyoloji öğrencisi olarak Almanya Düseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi’nde okurken dizi teklifleri alınca okulu dondurup annesiyle İstanbul’a taşındı.

İlk oyunculuk deneyimi Asla Unutma dizisinde 2005 yılında oynadığı Pınar rolü oldu. Yaprak Dökümünde Necla karakteriyle 2006 – 2010 yılında rol aldı. Böylece ismini geniş kitlelerce duyurmuş oldu. İlk sinema filmini ise 2007’de Cennet adlı filmde başrol olarak çekti.

Sakla Beni 4. Bölümde neler olacak? İncila, Mete’yi tehdit ediyor… Sakla Beni 4. Bölümde neler olacak? İncila, Mete’yi tehdit ediyor…

Almanya’da üniversite eğitimini sonrasında tamamlayıp Boğaziçi Üniversitesi’nde de Tarih bölümü okumuştur. Almanca ve İngilizceyi iyi bilmektedir, İspanyolcayı ise orta seviyede konuşabilmektedir. 

Özel hayatında ise Burak Özçivit ile evlenmiş ve Karan isimli oğulları olmuştur. İkizler burcudur ve bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Fahriye Evcen’in oynadığı diğer dizilerse Hasret, Yalancı Bahar, Veda, Çalıkuşu, Kurt Seyit ve Şura, Ölene Kadar’dır. İlk filmi Cennet’ten sonra ise Aşk Tutulması, Takiye: Allah Yolunda, Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak, Evim Sensin, Aşk Sana Benzer, Sonsuz Aşk’tır.