Araba sahiplerine can sıkıcı haber! Zammın ayarı kaçtı. İşte sürücüleri bekleyen zamma dair ayrıntılar haberimizde...

Vatandaşlar hemen her ay gelen fahiş zamlar yüzünden tüm ihtiyaçlarına ulaşmak noktasında büyük problemler yaşıyor. Mevcut maddi sıkıntılar bitmezken üstüne yeni zamlarla keyifler iyice kaçıyor. Güzel haberler arka arkaya gelirken şimdiyse can sıkıcı bir haber araç sahipleri için geldi. Zammın kapıda olduğu açıklandı.  

Brent petroldeki varil fiyatında yaşanan dolar bazında yaşanan düşüşler son zamanlarda akaryakıt indirimlerinde çok iyi karşılanmıştı. Gelen peş peşe indirimler vatandaşları adeta mest etmişti. Hemen her gün rahatlıkla benzin, motorin ve LPG ile araçlarının depolarını dolduran vatandaşlara üzücü bir haber kapıda. ABD ve Çin’de görülen ekonomik problem petrol fiyatlarında baskıya sebep oluyor. Artan talebin de piyasada etkisi büyük.  

22 mayıs güncel akaryakıt fiyatları

GEÇEN YILA GÖRE TALEP ARTTI 

Geçtiğimiz yıla göre petrol talebinde büyük bir artış görüldü. Bunda özellikle Rus petrolünün etkisi olduğu uzmanlar tarafından açıklanıyor. Rus petrolündeki fiyat artışının etkisininse petrol arzına herhangi bir etkisinin olmayacağı düşünülüyor. IEA (Uluslararası Enerji Ajansı) bir önceki jaftada verdiği raporda petrol arzının günlük olarak 2 milyon 200 bin yükseldiğini belirtti. Bu da 102 milyon varile kadar bir artışın olacağını gösteriyor.  

Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak! Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak!

AKARYAKITTA ÜZÜCÜ HABER BEKLENMİYORDU! 

Akaryakıt fiyatlarında son zamanlarda yaşanan indirimleri vatandaşları memnun ederken, zam haberi beklenmiyordu. Son öğrenilen bilgiler ışığında ise akaryakıtta 77 kuruşluk bir zammın beklendiği öğrenildi. Bugün saatlerin 00.00’a gelmesiyle beraber benzinde etkili olacak 77 kuruşluk zam litre bazında etkisiz gözükse de depoların dolması halinde kendini hissettirecek. Peki, zamlı benzin fiyatları ne kadar olacak? 23 Mayıs 2023 benzin fiyatları ne kadar? 

23 mayıs benzin zamları

ZAMLI MOTORİN FİYATLARI 23 MAYIS 2023 

Motorine 00.00 itibariyle gelecek olan 77 kuruş zamla beraber İstanbul Anadolu Yakası’nda litre başına fiyatı 19,76 TL olacak. Avrupa Yakası içinse 19,81 TL olacak. Ankara’da ise 20,16 TL’den satılacak olan benzinin litre fiyatı İzmir’de ortalama 20,14 TL olacak.