Vatandaşlara devlet tarafından 1.000 TL Kurban Bayramı harçlığı ödeneceği açıklandı. İhtiyacı olan vatandaşlar için yapılacak ödemelere dair detaylar verildi.

Enflasyonun artışı vatandaşların maddi anlamda tüm dengelerini bozdu. Asgari ücretle pandemi öncesinde rahatlıkla geçinebilen vatandaşlar artık geçinemez oldu. Temel gıdaya kadar ihtiyaçların karşılanması zorlanırken özel günlerde vatandaşlar artık ek giderleri karşılayamıyor. Bu sebeple de Kurban Bayramı’nın birçok hanede keyifle geçebilmesi adına Cumhurbaşkanı talimatını verdi. Vatandaşlara Kurban Bayramı vesilesi ile 1.000 TL harçlık yatırılacağı duyuruldu. İhtiyacı olana şartsız dağıtılacak. 1.000 TL bayram harçlığı...

Kurban Bayramı’nda sadece emekliler değil, tüm vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakanlığa talimat verdi. Buna göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden vatandaşlara Kurban Bayramı’nda ödemeler yatacak. Ödemelerin nereden yatacağı ve müracaatların nasıl yapılacağına dair detaylar da paylaşıldı. 1.000 TL Kurban Bayramı harçlığı ödemesi için tüm vatandaşlar müracaat edebilecek. 

kurban bayramı harçlığı ne zaman

AİLE BAKANLIĞINDAN BAYRAM HARÇLIĞI YATIYOR 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, tüm vatandaşların başvuru sağlayabileceği Kurban Bayramı harçlığını 1.000 TL olarak öncelikle ihtiyaç sahiplerine ödeyecek. Bütçeden ayrılan 229 milyon TL Türkiye’nin her bir köşesine hesaplara aktarılacak. Yapılacak ödemeleri vatandaşlar T.C. kimlik ile PTT üzerinden çekecek. Ayrıca PTT hesabı olanlar ise sosyal yardım ödemelerini aldıkları gibi Kurban Bayramı harçlıklarına da ulaşabilecek. Peki, Kurban Bayramı 1.000 TL harçlık başvurusu nasıl yapılacak? 

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR? 

İhtiyaç sahibi vatandaşlar 1.000 TL Kurban Bayramı harçlığı için başvuru işlemlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına e-Devlet üzerinden yapabilmektedir. Öte yandan dar gelirli aileler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na müracaat etmesi halinde Kurban Bayramı harçlıklarından faydalanabilmektedir.  

1000 tl kurban bayramı harçlığı başvuru

İhtiyaç sahibi ailelerin rahat bir nefes alarak Kurban Bayramı’nı olabilecek en güzel şekilde geçirmesi, ihtiyaçlarını bayramda karşılayabilmesi adına devletten sağlanan yardım için başvurular bitmek üzere. Başvurularını gerçekleştiren vatandaşlar tek seferlik yapılacak Kurban Bayramı harçlığı ödemelerini PTT üzerinden çekebilecektir.  

KURBAN BAYRAMI ÖDEMESİ NE ZAMAN YATACAK? 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yatıracağı 1.000 TL Kurban Bayramı harçlığı ödemelerini alacak kişiler ikramiyelerde de olduğu gibi bayram başlamadan hesaplarından çekebilecektir. Buna göre 28 Haziran 2023 tarihinde Kurban Bayramı’nın ilk günü başlamadan birkaç gün önce ödemelerin tümü yatmış olacaktır.